Trwa ładowanie...
d4cv6k9

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.09.2020]

Putin ogłosił, że Rosja ma najpotężniejszą broń w historii. Dokument, który mówi prawdę o pandemii. 150 tys. studentów zostanie przetestowanych na koronawirusa. Co najmniej 7,2 mln Polaków należy do grupy zwiększonego ryzyka zakażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rosji Władimir Putin (Photo by Alexei Druzhinin\TASS via Getty Images)
Prezydent Rosji Władimir Putin (Photo by Alexei Druzhinin\TASS via Getty Images) (GETTY, Alexei Druzhinin/TASS, Fot: Alexei Druzhinin)
d4cv6k9

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że Rosjanie posiadają "najdoskonalszą broń", której nie ma nikt inny na świecie – donosi tvn24 za PAP. Przywódca Kremla miał na myśli system Awangard – to za jego skonstruowanie Putin wręczył w sobotę Gerbertowi Jefremowowi order świętego Andrzeja.

Dokument, który mówi prawdę o pandemii

Naukowcy opublikowali dokument zatytułowany "Zrozumieć COVID-19" – donosi Nauka w Polsce PAP. Przedstawia on aktualny stan wiedzy na temat koronawirusa, prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji. Więcej przeczytasz o tym tutaj.

d4cv6k9

150 tys. studentów zostanie przetestowanych na koronawirusa

Minister Nauki Wojciech Murdzek poinformował, że 150 tys. studentów medycyny zostanie przebadanych testem na koronawirusa – donosi Nauka w Polsce PAP. Testy odbędą się w październiku. Będzie to nowatorska polska metoda wykrywania zakażenia SARS-CoV-2. Dlaczego akurat studenci? Dowiesz się tutaj.

Apel 11 tys. naukowców. "Mamy moralny obowiązek"

Miliony Polaków należą do grupy zwiększonego ryzyka zakażenia

Jak wynika z niedawnego badania, osoby cierpiące na zaburzenia związane z używaniem substancji (SUD) – tzn. uzależnione od opioidów, kokainy, marihuany, alkoholu lub tytoniu, mają większe ryzyko na zakażenie koronawirusem – informuje National Institutes of Health w USA. Wynika z tego, że w Polsce co najmniej 7,2 mln Polaków należy do grupy zwiększonego ryzyka zakażenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cv6k9

Podziel się opinią

Share
d4cv6k9
d4cv6k9
Więcej tematów