SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.08.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.08.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.08.2020]
Źródło zdjęć: © GETTY, WireImage
19.08.2020 21:35

Apple wart 2 biliony dolarów, 35-gigapikselowa panorama Torunia, Chiny stawiają na kino science-fiction, BlackBerry wróci w przyszłym roku z nowym telefonem. Przedstawiamy najważniejsze wiadomości dnia.

Apple wart 2 biliony dolarów. To pierwsza taka firma w historii

Apple przebił magiczną granicęwyceny na nowojorskiej giełdzie NASDAQ. Żadna firma nie była do tej pory tyle warta. Apple osiągnął to w dwa lata. Poprzednio też jako pierwszy przebił granicę wyceny – 1 biliona dol.

Zrobili 35-gigapikselową panoramę Torunia. Widać każdy szczegół

Fundacja For Photography podjęła się wykonania niecodziennego projektu. Celem było sfotografowanie panoramy Torunia w ogromnej rozdzielczości 35 gigapikseli. Wydruk miałby 76 metrów długości oraz 30 metrów wysokości! To największe takie zdjęcie w Polsce.

Chiny chcą produkować więcej filmów science fiction

Chiny pod względem produkowanych filmów science fiction są daleko w tyle za swoimi hollywoodzkimi odpowiednikami. Tamtejsze władze chcą to zmienić i wydały już oficjalne pozwolenie na rozwój tego sektora.

BlackBerry wraca do gry. Nowy smartfon z klawiaturą zapowiedziany

Nowy smartfon BlackBerry ma trafić na rynek w 2021 roku. A konkretnie w pierwszej połowie 2021 roku. Potencjalnie najlepszą okazją na premierę będą targi MWC, których start zaplanowano na 1 marca.

Nowy Batman coraz bliżej. Twórcy zapowiadają grę łamigłówkami

Warner Bros. Games Montreal postanowiło zabawić się z graczami, którzy wyczekują nowych informacji dotyczących “Batman: Gotham Knights”. O grze nadal nie wiadomo zbyt wiele, ale jak przystało na produkcję o “najlepszym detektywie świata” twórcy rozrzucają po sieci różne tropy, składające się na wieloczęściową zagadkę.

Facebook miał chronić przed dezinformacją o COVID-19. Wyszło dokładnie na odwrót

Facebook obiecywał, że rozprawi się z teoriami spiskowymi oraz manipulacją na temat pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Badania firmy Avaaz wykazały jednak coś zupełnie innego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)