Trwa ładowanie...
dxueyqi

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [17.08.2020]

Pokaz siły MiGów-29 w Turcji, kłopoty Huawei z aktualizacjami Google, zatrważająca kondycja ryb i owoców morza na targach i ciąg dalszy wojny USA z TikTokiem. Oto SkróTech, czyli najważniejsze wydarzenia ze świata technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MiG-29 nadal pozostaje groźną bronią
MiG-29 nadal pozostaje groźną bronią (Al Defaiya Arabian Defence)
dxueyqi

MiG-29 nadal groźny

Samoloty MiG-29, choć opierają się na technologii sprzed 40 lat, nadal są groźne. Wojska libijskie wykonały nimi udany atak na tureckie systemy obrony przeciwlotniczej, MIM-23 Hawk. "To jedna z najtrudniejszych misji, jakie może wykonać samolot bojowy" - pisze Łukasz Michalik na WP Tech.

Urządzenia Huawei z usługami Google w tarapatach?

dxueyqi

Huawei nie będzie mogło uaktualniać swoich urządzeń, które miały dostęp do usług Google. Firmie wygasła tymczasowa licencja na wykonywanie aktualizacji. Chiński gigant jednak uważa, że nie stworzy to problemu bezpieczeństwa. Poprawki firma ma dostarczać w ramach Android Open Source Project.

Tragiczny stan ryb i owoców morza na targach

Naukowcy w Australii przebadali pięć popularnych gatunków ryb i owoców morza. Wyniki analizy są zatrważające. Zwierzęta są zanieczyszczone mikroplastikiem. Jest on dla nich bardzo szkodliwy, aczkolwiek badacze nie ustalili do końca w jaki sposób oddziałuje on na człowieka.

Dwutlenek węgla w atmosferze. Ogonice pomogą go usunąć

Trump odcina się od TikToka, zakłada konto na konkurencyjnym serwisie

dxueyqi

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, grozi twórcom aplikacji TikTok (chińskiej firmie ByteDance), że zablokuje ją w USA. Jednocześnie Trump założył właśnie konto na Trillerze, czyli amerykańskim odpowiedniku TikToka. W pierwszym nagraniu na Trillerze prezydent USA nazwał się "prawdziwym profesjonalistą w dziedzinie technologii" i dodał, że "nikt nie umie tego robić tak, jak on".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxueyqi

Podziel się opinią

Share
dxueyqi
dxueyqi
Więcej tematów