Trwa ładowanie...
d3ffz9w

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.08.19]

Naukowcy zamienili raka piersi w tłuszcz, Huawei już pracuje nad 6G, a niesporczaki, które trafiły na Księżyc mogą być oskarżone o... kosmiczne piractwo. Przedstawiamy najciekawsze wiadomości dnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.08.19]
(iStock.com)
d3ffz9w

Na początek warto wspomnieć o jednej z najważniejszych wiadomości ze świata nauki. Naukowcom z Uniwersytetu w Bazylei udało się zmusić komórki złośliwego raka piersi do przekształcenia się w komórki tłuszczowe. Może to być znaczący krok w walce z nowotworami.

Niesporczaki na Księżycu naruszają kosmiczne prawo

Pisaliśmy jakiś czas temu, że niesporczaki, które poleciały na Księżyc mogły przeżyć. Jednak teraz, władze zastanawiają się, czy cała sytuacja nie narusza kosmicznego prawa.

d3ffz9w

USA pracuje nad pociskami z SI

Jak informuje serwis Digital Trends, US Army pracuje nad rozwojem pocisków, które same będą wybierać i śledzić cel, póki nie trafią. Czy projektowanie SI pod maszyny, którym celem jest zabijać to na pewno dobry pomysł?

Zobacz też: M1 Abrams w Polsce. Tymi czołgami jeździ US Army w Polsce

Huawei pracuje nad siecią 6G

Tymczasem w Chinach, Huawei nie traci ani minuty. Sieć 5G jest dopiero na progu wdrażania, a w zakładach badawczych trwają prace nad kolejną wersją standardu – 6G.

d3ffz9w

Twórcy LGBTQ kontra YouTube

W sieci często słychać głosy oburzenia, że wielkie korporacje bywają zbyt liberalne. Jednak teraz to twórcy skoncentrowani na środowisku LGBTQ poczuli się obrażeni przez firmę, co poskutkowało założeniem procesu.

Premiera "Ion Fury"

Na koniec coś dla rozrywki. Twórcy "Duke Nukem 3D", "Prey" i "Max Payne" wypuścili właśnie oficjalnie swoje najnowsze dzieło - "Ion Fury". Gra nie tylko dla miłośników retro - polecamy!

d3ffz9w

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3ffz9w

d3ffz9w