Trwa ładowanie...
d1cv4rt

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [16.09.2020]

Nowe badania dotyczące maseczek ochronnych, NASA potwierdza początek 25. cyklu słonecznego, a Airbus bada nowy sposób oszczędzania paliwa przez samoloty. Mamy też smutne wiadomości odnośnie masowego wymierania ptaków w USA oraz śmierci ojca Billa Gatesa.
Share
SkróTech. Nie żyje Bill Gates. Ojciec twórcy Microsoftu
SkróTech. Nie żyje Bill Gates. Ojciec twórcy Microsoftu
d1cv4rt

Najnowsze badania autorstwa immunologów Moniki Gandhi oraz George'a Rutherforda z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco wykazują, że noszenie maseczek ochronnych i przyłbic zwiększa odporność organizmu na chorobę COVID-19 oraz osłabia jej objawy. W swojej pracy, eksperci posłużyli się trzema konkretnymi przykładami. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

NASA: weszliśmy w zupełnie nowy cykl słoneczny

NASA potwierdza, że rozpoczął się 25. cykl słoneczny. - Prowadzimy szczegółowy rejestr kilku maleńkich plam słonecznych, które wyznaczają początek i wzrost nowego cyklu - powiedział Frédéric Clette, dyrektor World Data Center Sunspot Index and Long term Solar Observations. Naukowiec podkreśla, że drobne plamy słoneczne są zwiastunem przyszłych ogromnych rozbłysków i koronalnych wyrzutów masy ze Słońca. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Airbus szuka sposobów na oszczędności

Międzynarodowy koncern lotniczy Airbus bada nowy sposób oszczędzania paliwa przez samoloty. Chodzi o latanie w formacji, która przypomina stado migrujących gęsi. Pierwsze testy z udziałem dwóch samolotów A350 firmy rozpoczęły się już w marcu 2020 r. Według dyrektor generalnej Airbus UpNext Bour Schaeffer, A350 mogłyby w ten sposób zaoszczędzić od pięciu do dziesięciu procent zużywanego paliwa. Takie rozwiązanie niesie za sobą jednak pewien poziom ryzyka.

d1cv4rt

Zobacz też: Telewizory OLED bez tajemnic

Czytaj także: Mars. Kwasy mogły zniszczyć dowody życia na Czerwonej Planecie

Masowe wymieranie ptaków w USA

Tysiące migrujących ptaków poniosło śmierć w niewytłumaczalny sposób w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych - informuje "The Guardian". Zdaniem ornitologów, wydarzenie jest narodową tragedią, która może mieć ścisły związek z kryzysem klimatycznym. - Ptaki, które znajdujemy po upadku to dosłownie skóra i kości - napisała na Twitterze Allison Sala, absolwentka New Mexico State University. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

d1cv4rt

Zmarł Bill Gates. Ojciec twórcy Microsoftu

W wieku 94 lat zmarł William H. Gates. - Mój ojciec odszedł w domu otoczony rodziną - napisał twórca Microsoftu na swoim blogu gatesnotes.com. Miliarder dwa lata temu wyjawił światu informację, że jego ojciec cierpi na chorobę Alzheimera.

Zobacz także: Raport Kongresu: Zaniedbania Boeinga i FAA winne katastrofom samolotów 737 MAX

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cv4rt

Podziel się opinią

Share
d1cv4rt
d1cv4rt
Więcej tematów