SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.07.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.07.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.07.2020 r.]
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images
Łukasz Michalik
15.07.2020 23:50

Bill Gates chce coś rozpylać z samolotów, Korea pracuje nad supernowoczesnym myśliwcem, a Japończycy stworzyli chip do kontroli umysłu. Co jeszcze się dzisiaj wydarzyło? Zapraszamy na SkróTech - przegląd najważniejszych informacji dnia.

Japoński chip do "kontroli umysłów”?

Rozwój nanotechnologii postępuje w bardzo szybkim tempie i zdaje się, że chipy wszczepiane podskórnie przestaną być tylko wizją rodem z filmów science-fiction. Naukowcy z NAIST zaprezentowali chip optyczny, który może kontrolować aktywność mózgu.

Koronawirus powoli mutuje

Naukowcy od kilku miesięcy przyglądają się kolejnym mutacjom koronawirusa SARS-CoV-2. Badania jednak nie przynoszą wystarczających odpowiedzi, w tym na jedno z najważniejszych pytań - czy kolejna mutacja przyspieszy rozprzestrzenianie się pandemii?

USS Bonhomme Richard – pływająca baza amerykańskiej piechoty morskiej

Doniesienia o pożarze na USS Bonhomme Richard to dobra okazja, by przypomnieć, czym są okręty typu Wasp. Te pływające miasta – drugie pod względem wielkości jednostki amerykańskiej floty – to okręty desantowe marines o imponujących możliwościachtu wstaw treść.

Nowe badania Księżyca. Może być młodszy, niż do tej pory sądzono

Spoglądanie w odległą historię Układu Słonecznego nigdy nie jest prostym zadaniem. Dowodzą tego najnowsze badania początków naszego naturalnego satelity. Okazuje się, że Księżyc może być młodszy nawet o kilkadziesiąt milionów lat.

Korea Południowa pracuje nad myśliwcem piątej generacji

Korea Południowa ma w przyszłym roku zaprezentować nowy prototyp swojego nowoczesnego samolotu myśliwskiego Korean Fighter eXperimental. Maszyny mają wzbić się w powietrze za dwa lata.

Bill Gates chce zrzucać chemikalia z samolotów

Miliarder przekaże pieniądze na rozpylanie chemikaliów z tysięcy samolotów. Specjalny aerozol ma pomóc w walce z powstrzymaniem skutków globalnego ocieplenia. To nie pierwszy taki przypadek - już wcześniej samoloty były wykorzystywane do zmieniania klimatu czy pogody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)