Trwa ładowanie...
d36swkw

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [09.01.2020]

Nowe informacje w sprawie ataku rakietowego w Iraku oraz katastrofy samolotu pod Teheranem. Coraz więcej ofiar pożarów w Australii, Tesla pobija kolejny rok, a IKEA wprowadza do menu sztuczne mięso. Oto, co działo się w świecie technologii i nauki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwają pożary w Australii. Coraz więcej ofiar
Trwają pożary w Australii. Coraz więcej ofiar (Shutterstock.com)
d36swkw

Amerykańskie media powołując się na źródła w Pentagonie poinformowały, że samolot pasażerski Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych, który rozbił się w Iranie, został omyłkowo zestrzelony. Maszyna, na pokładzie której znajdowało się 176 osób została trafiona pociskiem obrony przeciwlotniczej Tor M-1. Telewizja CBS News poinformowała, że odłamki pocisku zostały odnalezione na miejscu tragedii.

Wkrótce "potężniejsza zemsta". Gwardia Rewolucyjna Iranu ostrzega USA

Jeden z dowódców Gwardii Rewolucyjnej Iranu Abdollah Aragi ostrzegł, że Stany Zjednoczone wkrótce mogą spodziewać się "potężniejszej zemsty" niż atak rakietowy, który miał miejsce z wtorku na środę. W innej depeszy, agencja Tasnim przytacza słowa zastępcy dowódcy Gwardii Rewolucyjnej Alego Fadawiego, który stwierdził, że wtorkowe ataki rakietowe były pokazem siły militarnej Iranu. Żołnierz dodał, że wojska USA były kompletnie bezsilne i "nie mogły nic zrobić". Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.

d36swkw

Coraz więcej ofiar pożarów w Australii

Zaledwie kilkanaście dni temu zoolodzy szacowali, że około 480 mln zwierząt zginęło w wyniku pożarów w Australii. Dzisiaj ta liczba może sięgać nawet miliarda. Najnowsze zdjęcia satelitarne NASA pokazują jak na skutek szalejącego żywiołu zmienił się jeden z rezerwatów. Satelita Terra dostarczył NASA zdjęcia zasięgu pożarów, które nawiedziły australijską Wyspę Kangura. Zobaczysz je w tym artykule.

Tesla pobija kolejny rekord

d36swkw

Akcje Tesli idą w górę i osiągają niemal rekordowy poziom 500 dolarów za akcję, notując ciągły wzrost od grudnia. Elon Musk nieustannie zdaje się podsycać zainteresowanie akcjonariuszy kontrowersyjnymi komentarzami. Nic dziwnego - od początku roku wartość akcji skoczyła o 17 procent. Zagraniczni analitycy twierdzą, że może być to także efektem konfliktu zbrojnego pomiędzy Iranem a USA.

IKEA stawia na sztuczne mięso

Bezmięsna rewolucja trwa w najlepsze. IKEA postanowiła rozszerzyć swoją ofertę dla wegan, wprowadzając oprócz wegańskich klopsików i hot dogów nowe danie na bazie... sztucznego mięsa. Jak tłumaczą przedstawiciele marki Unilever The Vegetarian Butcher, sztuczne mięso nie ustępuje "pod względem tekstury i smaku mięsu zwierzęcemu". O tym co znajdzie się w menu oraz do kiedy można spróbować nowych dań przeczytacie w tym artykule.

d36swkw

Podziel się opinią

Share

d36swkw

d36swkw
Więcej tematów