Trwa ładowanie...
dzb8pku

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [08.04.2020]

Kolejny dzień zdominowany przez informacje o koronawirusie. Specjalna mapa pokazuję rosnącą liczbę zakażeń w Polsce. Japonia zapowiada, że za darmo przekaże lek, który można stosować w leczeniu pacjentów z COVID-19. W Norwegii sytuacja jest coraz lepsza, a dzieci niedługo wrócą do szkoły. Brytyjscy weterynarze mają specjalne zalecenia dla posiadaczy kotów zakażonych koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce jest coraz więcej osób zakażonych koronawirusem.
W Polsce jest coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. (Shutterstock.com)
dzb8pku

Specjalna mapa pokazuję rosnącą liczbę zakażeń w Polsce

W Polsce przybywa zakażonych koronawirusem. Specjalna mapa pozwala zobaczyć, w których województwach zarejestrowano najwięcej nowych przypadków zakażenia.

Japonia zapowiada, że za darmo przekaże lek, który można stosować w leczeniu pacjentów z COVID-19

Szef japońskiego MSZ - Toshimitsu Motegi, poinformował, że za darmo przekaże lek przeciwko grypie - fawipirawir (Avigan). Ma trafić do 20 państw. Jest to lek pozytywnie oceniany przez ekspertów, który można stosować u pacjentów z COVID-19.

dzb8pku

W Norwegii sytuacja jest coraz lepsza, a dzieci niedługo wrócą do szkoły

Erna Solberg, premier Norwegii poinformowała, że w kraju będą stopniowo znoszone ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Pod koniec kwietnia do szkół mają wrócić uczniowie podstawówek oraz niektórych szkół średnich.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Brytyjscy weterynarze mają specjalne wytyczne dla posiadaczy kotów zakażonych koronawirusem

Eksperci z Brytyjskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnego zalecają, aby osoby chorujące na COVID-19 lub przebywające na domowej kwarantannie nie wypuszczały na zewnątrz swoich kotów. Ich zdaniem zwierzęta mogą przenosić wirusa na swojej sierści.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dzb8pku

Podziel się opinią

Share

dzb8pku

dzb8pku
Więcej tematów