SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [07.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [07.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [07.01.2020]
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
07.01.2020 22:05, aktualizacja: 08.01.2020 07:59

Cały świat żyje pożarami w Australii. Zmagania z żywiołem coraz częściej jednak przeradza się w bohaterskie akcje, a dzisiaj udało nam się dowiedzieć o kilku z nich. Jednak to nie jedyne ważne informacje dnia dzisiejszego. Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia dnia.

Australia w ogniu

Chociaż sytuacja w Australii od kilku tygodni już jest poważnym problemem, to warto przypomnieć zarówno o skali pożarów, jak i o bohaterskich akcjach, jakie mają miejsce w ostatnich dniach. Jedną z nich zogranizowała aktorka Celeste Barber, która w ciągu trzech dni zebrała łącznie ponad 25 milionów dolarów dla Australii.

Niestety nawet największe sumy pieniędzy nie są w stanie zażegnać problemu, z jakim zmaga się kontynent. Wysokie temperatury sprawiają, że pożary mogą utrzymywać się jeszcze przez wiele dni. Chociaż wolontariusze i strażacy robią wszystko, co w ich mocy, by minimalizować straty, to już teraz wśród ofiar są miliony zwierząt. I chociaż pod względem ilości spalonej ziemi Australia nie ma sobie równych, to nie tylko ona zmaga się z żywiołem.

NASA odkrywa nową planetę

O ile nasza planeta zmaga się z coraz poważniejszymi klęskami żywiołowymi, to być może czeka na nas inne miejsce we wszechświecie. Plany kolonizacji Marsa postępują powoli, ale NASA mogła odkryć planetę, która może nadawać się do życia. Obiekt nazwany TOI 700 d znajduje się w tak zwanej strefie mieszkalnej, co oznacza, że może istnieć tam źródło wody.

Finał WOŚP coraz bliżej

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 coraz bliżej, co niestety jest pożywką dla przestępców. Oszuści już zaczynają działać i zachęcają do wpłat na fałszywe konta. Nowe oszustwo łudząco przypomina wiadomość, jaką moglibyśmy otrzymać od znajomego, dlatego należy zachować czujność. Na jakie wiadomości uważać i jak się zabezpieczać przed oszustami przeczytanie w tym artykule.

E-recepta obowiązkowa od 8 stycznia

Przypominamy również, że już od jutra obowiązywać będzie e-recepta. Lekarze od 8 stycznia będą w obowiązku wystawienia elektronicznej recepty, a te papierowe przestaną być w obiegu. Dzięki temu będziemy mieli również podgląd do historii naszego leczenia oraz wszystkich przyjmowanych leków wraz ze sposobem ich dawkowania. Aby korzystać z usługi należy mieć konto na portalu Pacjent.gov.pl - jak je założyć, dowiecie się z tego poradnika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)