Trwa ładowanie...

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [04.11.2019]

Microsoft rozpoczął konferencję Ignite 2019, w Mapach Google pojawił się długo oczekiwany tryb Incognito, a polskie banki mają spore problemy.

Share
SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [04.11.2019]
Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d2ne73r

Pierwszy poniedziałek listopada upłynął nam pod znakiem konferencji Microsoft Ignite 2019. Jeden z największych producentów oprogramowania na świecie zasypał nas nowościami, od wydania SQL Server 2019 po zapowiedź premiery Edge'a z silnikiem Chromium. Nową przeglądarkę Microsoftu zobaczymy już 15 stycznia.

Microsoft pokazał też jeden ze swoich wynalazków – Project Silica. To autorski sposób zapisywania danych na płytkach z krzemowego szkła. Niepozorny kawałek szybki o grubości zaledwie 2 mm może zmieścić cały film w bezstratnej jakości. Do tego krzemowe szkło jest niemal niezniszczalne. To idealny "dysk" dla wiecznego archiwum danych.

ING Bank Śląski, mBank i Santander

Co łączy te trzy banki? Wszystkie miały dziś problemy z działaniem. Około południa dołączyły do nich Bank Pekao i Alior Bank. Klienci mieli problemy z bankowością internetową, przelewami, a niektórzy także z płatnościami kartą.

d2ne73r

Mapy Google Incognito

Coraz więcej osób może skorzystać z trybu Incognito w aplikacji Mapy Google. Działa on tak samo, jak w przeglądarce – można uruchomić prywatną sesję, z której nie zostaną zapisane żadne dane o wyszukiwaniach, wyznaczonych trasach i odwiedzonych miejscach. Najwyższa pora!

Magia Photoshopa na smartfonie

Swoje nowości zaprezentowała też firma Adobe. Najbardziej cieszy nowa aplikacja do robienia zdjęć. Photoshop Camera zamieni każdy smartfon w aparat marzeń.

d2ne73r

Podziel się opinią

Share
d2ne73r
d2ne73r
Więcej tematów