ycipk-2oh303

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [04.08.2019]

Franky Zapata dopiął swego. Przeleciał całe 35 km nad kanałem La Manche na Flyboardzie Air. To spory krok dla rozwoju środków transportu osobistego i w zasadzie na tym mogłabym dziś skończyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Franky Zapata z żoną po udanym locie przez kanał La Manche
Franky Zapata z żoną po udanym locie przez kanał La Manche (Getty Images, Fot: Aurelien Meunier)
ycipk-2oh303

Franky Zapata ruszył dziś o 8:16 z Calais we Francji. O 8:40 wylądował niedaleko Dover w Wielkiej Brytanii. Lot o długości 35 km wymagał międzylądowania i uzupełnienia paliwa, ale tym razem wszystko poszło bez problemów. Więcej szczegółów na temat dzisiejszego osiągnięcia Zapaty i jego Flyboarda Air znajdziesz w artykule z rana, wcześniej przybliżyliśmy też sylwetkę pilota, sportowca i wynalazcy.

YouTube bez filmów o niczym? Mamy na to sposób

Wchodzisz na YouTube'a, szukasz konkretnego tematu i znajdujesz masę filmów o niczym z prowokacyjnymi tytułami? Nie jesteś sam. Dla osób chcących odsiać ten śmietnik powstało świetne rozszerzenie do przeglądarki. Możesz je zainstalować za darmo i cieszyć się YouTubem wolnym od clickbaitów i pustych obietnic.

ycipk-2oh303

Gdy saudyjski książę projektuje miasto…

…jedno jest pewne: będzie spektakularne i niewyobrażalnie drogie. By uniezależnić gospodarkę Arabii Saudyjskiej od ropy, książę Mohammed bin Salman zamierza zbudować. Inwestycja ma pochłonąć 500 mld dolarów, czyli prawie dwa biliony złotych - jakieś 10 PKB naszego kraju.

Miasto ma dostać sztuczne chmury i kontrolowany deszcz, plażę wysypaną świecącym piaskiem, własny księżyc, szkoły z holograficznymi nauczycielami, latające taksówki, roboty sprzątające w każdym mieszkaniu i restauracje z gwiazdkami Michelin. Ciekawe jaki będzie czynsz…

Kalkulatory nas oszukują

ycipk-2oh303

Trafiłam dziś na dyskusję o zagadce matematycznej. Działanie jest proste, ale mimo tego uczestnicy dyskusji uzyskiwali dwa różne wyniki. A ty wiesz, jakie jest prawidłowe rozwiązanie?

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2oh303

ycipk-2oh303
ycipk-2oh303