Trwa ładowanie...
d1fnszz

SkróTech: Najważniejsze informacje dnia [29.09.2019]

Odkryto planetę, która według naukowców "nie powinna istnieć". Z kolei Elon Musk opowiedział o planach eksploracji kosmosu przez SpaceX. W bazie NATO odkryto nielegalne serwery Darknetu. Oto najważniejsze wiadomości dnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykłe odkrycie w kosmosie
Niezwykłe odkrycie w kosmosie (Wikimedia Commons CC0, Fot: NASA)
d1fnszz

Planeta "która nie powinna istnieć"

Naukowcom udało się odkryć planetę - giganta podobną do Jowisza. O ile samo ciało niebieskie nie jest niczym wyjątkowym, to jej miejsce w kosmosie bardzo zaskoczyło naukowców. Tutaj możecie przeczytać więcej.

d1fnszz

Elon Musk i plany ekspansji kosmosu

Po pierwszych próbach prototypów statku Starship, Elon Musk opowiedział o kolejnych planach SpaceX. Bardzo możliwe, że już w przyszłym roku odbędą się pierwsze komercyjne loty w kosmos. Kiedy kolonizacja Księżyca i Marsa? Tutaj możecie przeczytać więcej o planach Muska.

Ponad 200 nielegalnych serwerów w bazie NATO

W byłym bunkrze NATO policja odkryła siedzibę cyber-przestępców. Znaleziono ponad 200 serwerów obsługujących nielegalne strony, broń oraz inne dowody przestępczości zorganizowanej. To pierwsza tak duża sprawa w Niemczech, a więcej szczegółów poznacie w tym artykule.

d1fnszz

Zobacz też: Miliardy dolarów strat oraz skradzionych kont

Drony w walce ze smogiem

Problem smogu nad Polską znów robi się poważny. Władze Poznania będą testować nowy sposób monitorowania jakości powietrza. W tym celu wykorzystają specjalne drony. Więcej o projekcie dowiecie się tutaj.

d1fnszz

Nowości ze świata "Minecraft"

Dzisiaj nie brakowało również dobrych wiadomości dla miłośników "Minecrafta". Na Mineconie 2019 zaprezentowano sporo nowości, zapowiedziano dostęp do wczesnej wersji "Minecraft Earth" oraz ujawniono nowe informacje o "Minecraft Dungeons" - nowej grze inspirowanej kultowym "Diablo".

d1fnszz

Podziel się opinią

Share
d1fnszz
d1fnszz
Więcej tematów