inne
06-02-2008 (10:49)

Składane koło

Koło jest na tyle prostym wynalazkiem, że ciężko coś więcej wymyślić. Jak na maszynę prostą, jest bajecznie proste. Mimo to trwają próby poprawienia tego wynalazku starożytnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Składane koło
(Duncan Fitzsimson)

Jeżeli lubimy przejażdżki rowerowe na pewno chcielibyśmy mieć możliwość zabrania ze sobą jednośladu np. na wakacje.

Ze względu na wielkość kół oraz ramy problemem może okazać się jego utrudniony transport, który jest praktycznie niemożliwy bez wykorzystania specjalnego bagażnika umieszczonego na dachu samochodu lub przymocowanego do haka holowniczego.

Dzięki interesującemu projektowi tworzonemu w Wielkiej Brytanii przez Duncan Fitzsimons, transport rowerów czy urządzeń mobilnych jak wózki inwalidzkie może być znacznie wygodniejszy.

Przykłady zastosowań składanego koła (fot. Duncan Fitzsimson)
Podziel się

Ma być to możliwe poprzez wykorzystanie składanych kół wykonanych z włókna węglowego. Zastosowana konstrukcja pozwala na ich szybkie składanie i rozkładanie, tak by zajmowały one jak najmniej miejsca, i mogłyby być transportowane w samochodzie, taksówce czy samolotowych skrzyniach bagażowych.

Składane koła mogą także znaleźć zastosowanie w produkcji lekkich, przenośnych rowerów. Na razie jest to tylko prototyp i projektanci szukają dla niego rynku docelowego.

Strona projektanta »

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.