Trwa ładowanie...
ycipk-2igi4v

Skinput - dotykowa rewolucja (wideo)

Obsługa wielu nowoczesnych urządzeń odbywa się za pomocą dotykowego ekranu. Ma to swoje zalety, jednak być może w niedalekiej przyszłości nastąpi rewolucja, która całkowicie zmieni...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skinput - dotykowa rewolucja (wideo)
(newscientist.com)
ycipk-2igi4v

Obsługa wielu nowoczesnych urządzeń odbywa się za pomocą dotykowego ekranu. Ma to swoje zalety, jednak być może w niedalekiej przyszłości nastąpi rewolucja, która całkowicie zmieni współczesne podejście.

Firma Microsoft wraz z uniwersytetem Carnegie Mellon pracuje nad projektem, który pozwoli zmienić naszą rękę w dotykowy panel sterowania. Takie rozwiązanie ma umożliwić obsługę urządzeń bez potrzeby trzymania ich w ręce. Nowe podejście będzie wymagało od użytkownika jedynie dotykania wyznaczonych obszarów ręki.

Autorzy projektu zaprezentowali już prototypową opaskę Skinput, wyposażoną w specjalne czujniki i miniaturowy projektor, która umożliwia wyświetlanie obrazu na ręce oraz odczytywanie wibracji. Wspomniane czujniki precyzyjnie wykrywają miejsce, które zostało wskazane dotykiem. Skinput wykorzystuje technologię bezprzewodową, także z powodzeniem może być wykorzystywany do obsługi telefonów komórkowych itp.

ycipk-2igi4v

Zobacz jak działa Skinput…

Niestety prototyp ma jeszcze sporo wad. Pranav Mistry z Massachusetts Institute of Technology obawia się, że każdorazowe korzystanie z urządzenia wymusi na użytkowniku precyzyjne ułożenie ręki, w celu prawidłowego współgrania wyświetlanego obrazu z poszczególnymi obszarami wrażliwymi na dotyk.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2igi4v

ycipk-2igi4v
ycipk-2igi4v