ycipk-3q2pjs

Silesia City Center zasilana energią słoneczną. To pierwszy taki obiekt na Śląsku

Silesia City Center w Katowicach jest pierwszym centrum handlowym na Śląsku, do zasilania którego wykorzystuje się teraz także energię słoneczną. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, które służą do zasilania systemów wentylacji i klimatyzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Centrum Handlowe SCC w Katowicach
Centrum Handlowe SCC w Katowicach (Materiały prasowe)
ycipk-3q2pjs

Silesia City Center, największe centrum handlowe w Katowicach i jedno z największych w Polsce, jest już zasilane także energią słoneczną. Jak czytamy w informacji prasowej, na dachu SCC zamontowano 132 panele fotowoltaiczne na powierzchni 1000 metrów kwadratowych, z których energia zasila na bieżąco systemy wentylacji i klimatyzacji centrum handlowego.

Ogniwa fotowoltaiczne na dachu SCC w Katowicach wmetropolii.pl
Podziel się

System jest przyjazny dla środowiska, nie generuje hałasu i zanieczyszczeń. Prognozuje się, że w ciągu roku wytworzy około 40 tys. kWh energii, która w tym przypadku wykorzystywana jest na terenie całego obiektu.

ycipk-3q2pjs

- W dzisiejszych czasach ekologiczne rozwiązania to przede wszystkim odpowiedzialność za środowisko i przyszłe pokolenia – tłumaczy Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center. - Bardzo nas cieszy, że mogliśmy zrealizować tę inwestycję i w ten sposób mieć wkład w tak ważną dla nas wszystkich ochronę środowiska.

Jak się okazuje, instalacja fotowoltaiczna nie jest pierwszym przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem, które zastosowano w Silesii City Center. Na terenie obiektu znajdują się także parkingi dla jednośladów będące zachętą do korzystania z rowerów oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Najbliższym działaniem o charakterze proekologicznym będzie wymiana oświetlenia na parkingach podziemnych. Wkrótce będą one oświetlane przy pomocy lamp LED.

ycipk-3q2pjs
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3q2pjs

ycipk-3q2pjs
ycipk-3q2pjs