Trwa ładowanie...
d45yww5
CHIP

Sieci torrent blokują użytkowników Windows 10

Tak na prawdę to nie strony, a trackery - ta dywersja pozwoli nam wytłumaczyć skróconym skrócie, co to jest tracker i dlaczego użytkownicy Windows 10 mogą mieć problem ze ściąganiem swoich ulubionych seriali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sieci torrent blokują użytkowników Windows 10
(Microsoft)
d45yww5

Tracker to oprogramowanie po stronie serwera, które steruje ruchem w sieci BitTorrent. To genialne rozwiązanie dla piratów i koszmar z perspektywy instytucji zajmujących się ochroną praw autorskich. Przede wszystkim dlatego, że trackery same w sobie nie wysyłają do użytkowników żadnych nielegalnych danych z punktu widzenia prawa.

Niektórzy właściciele i operatorzy trackerów przestraszyli się doniesień, w których Windows 10 przedstawiany jest jako szpiegowska maszyna stworzona tylko po to, żeby podsłuchiwać swoich użytkowników. Niektórzy blokują możliwość połączenia się ze swoim trackerem użytkownikom najnowszego systemu Microsoftu.

To ciekawe, że to właśnie Microsoft stał się "kozłem ofiarnym" w dyskusji o prywatności naszych danych. Przecież Google od dawna czyta nasze e-maile, a Facebook zapisuje treść wiadomości, których nie opublikujemy na naszej ścianie...

d45yww5

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smartfon z wodorowym ogniwem paliwowym!

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów