WP

Sieć 5G ma być wprowadzona na całym świecie. Może mieć tragiczny wpływ na zdrowie

Lata badań wykazały, że związek pomiędzy sygnałem telefonicznym, a powstawaniem raka jest znikomy. Jednak wszystko może się niedługo zmienić. Wprowadzenie sieci 5G zaczyna budzić niepokój.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Każda nowa technologia budzi z początku wątpliwości wśród ludzi
Każda nowa technologia budzi z początku wątpliwości wśród ludzi (Fotolia)
WP

Związek pomiędzy sygnałami z których korzystają telefony komórkowe, a powstawaniem raka zapewne nigdy nie zostanie do końca rozstrzygnięty. Opinii tyle, ilu ludzi. Jednak ostatnie coraz częściej podawane informacje, o wprowadzaniu rewolucyjnej sieci 5G budują napięcie. Powstały już pewne teorie o jej szkodliwości.

Sieć 5G może korzystać z nowego rodzaju fal, które potencjalnie mogą mieć wpływ na rozwój nowotworów w organizmie człowieka. Dogłębny raport w The Nation rzuca nowe światło na sprawę. Część raportu zaczyna się krótką historią "walki" między stroną naukową a firmami telekomunikacyjnymi, o wpływ fal radiowych na zdrowie.

WP

"Branża sieci bezprzewodowych próbowała zmniejszyć obawy związane z bezpieczeństwem użycia telefonów komórkowych, a Federalna Komisja Łączności podążyła, za jej przykładem. W 1996 r. ustaliła poziomy bezpieczeństwa telefonów komórkowych oparte na "określonej szybkości wchłaniania" lub w skrócie SAR.

Telefony muszą mieć SAR o wartości 1,6 wata lub mniej na kilogram masy ciała człowieka. W 2013 roku Amerykańska Akademia Pediatrii poinformowała FFC, że jej wytyczne nie uwzględniają wyjątkowej podatności na zagrożenia i wzorców użycia dla kobiet w ciąży oraz dzieci. FCC odmówiło dalszej aktualizacji swoich standardów", czytamy w raporcie The Nation.

To jeszcze nic takiego, ale wzięcie pod uwagę sieci 5G może całkowicie zmienić sprawę. Przemysł telekomunikacyjny jest zdeterminowany, by doprowadzać internet na całym świecie. I to pomimo ryzyka masywnego zwiększenia promieniowania wytwarzanego przez fale radiowe.

WP

Głównie dlatego, że fale sieci 5G można przesyłać tylko na krótkich dystansach. To prowadzi do ogromnego zagęszczenia odbiorników o wielkości pudełka na pizzę, które będą instalowane mniej więcej co 75 metrów, aby zapewnić łączność. Jak mówi treść raportu, będzie to wymagać instalacji milionów nowych anten w samych Stanach Zjednoczonych. Ludzie będą się dosłownie kąpać w silnym promieniowaniu.

Podczas, gdy aktualnie stosowane rozwiązania mogą mieć niewielką szkodliwość dla człowieka, takie zwiększenie częstotliwości montowanych odbiorników i nadajników sygnału może być już zagrożeniem dla ludzi. Chociaż naukowcy nie chcą podpisać się pod tą teorią, to uznają ją za możliwy scenariusz.

Cały raport znajdziecie na portalu The Nation.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP