"Selfikowy" HTC Desire Eye oraz kamerka RE oficjalnie

"Selfikowy" HTC Desire Eye oraz kamerka RE oficjalnie
09.10.2014 11:51
"Selfikowy" HTC Desire Eye oraz kamerka RE oficjalnie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

HTC zaprezentowało dziś oficjalnie miniaturową kamerę RE, nowy telefon Desire Eye, o którym pisaliśmy kilka dni temu, oprogramowanie graficzne HTC Eye Experience oraz Zoe 1.0 - usługę społecznościową dla miłośników tworzenia klipów wideo.

Telefon wyposażony jest w trzy mikrofony, co pozytywnie wpłynęło na jakość rejestrowanego dźwięku. System HTC BoomSound i wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,2 cala sprawiają, że urządzenie powinno dobrze sprawdzić się podczas oglądania filmów i przeglądania zdjęć.

Wytrzymała i wodoodporna (1 metr pod wodą do 3. minut) obudowa zapewnia odpowiednią ergonomię, istotną przy fotografowaniu i filmowaniu.

Dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 801 i szybkiej łączności 4G, edycja zdjęć będzie bezproblemowa i szybka, niezależnie od tego, gdzie będzie znajdował się użytkownik smartfona. Więcej o tym telefonie pisaliśmy w tym materiale.

HTC Eye Experience

Funkcja śledzenia twarzy dostępna w Eye Experience sprawia, że osoba zawsze znajduje się w centrum kadru. Dzięki temu oprogramowaniu będzie można śledzić do czterech osób znajdujących się w pomieszczeniu. Dla zapewnienia przejrzystości, każda twarz zostanie przycięta i umieszczona na ekranie. Rozwiązanie pozwala w pełni korzystać z możliwości usług takich jak Skype, bez konieczności ciągłej kontroli miejsca-kadru, w którym się aktualnie przybywa. Aparat i tak będzie na bieżąco śledził pozycję osoby. Dla tych, którzy będąc w ruchu chcą udostępniać coś więcej, HTC do czatu na smartfonach wprowadza opcję udostępniania ekranu, znaną dotychczas z komputerów.

Dzięki funkcji Split Capture możliwe jest połączenie zdjęć i filmów wykonywanych jednocześnie przez przedni i tylny aparat –. na jednym, dzielonym ekranie. Funkcja Crop-Me in umieszcza osobę w centrum wydarzeń, wycinając ją ze zdjęcia lub filmu zrobionego przednim aparatem, i umieszczając ją w kadrze wykonanym głównym aparatem. Co więcej, dzięki Voice Selfie wystarczy, że użytkownik przyjmie odpowiednią pozę lub komendą głosową „akcja” zacznie kręcić film.

Zoe

Zoe - aplikacja społecznościowa do edycji wideo i zdjęć - umożliwia remiksowanie materiałów w wideoklipy wykorzystujące motywy i ścieżki dźwiękowe. Dodatkowo, aplikacja pozwala na remiksowanie wideoklipów znajomych, w wyniku czego powstają filmy, które można udostępniać na rożnych kanałach społecznościowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)