Sandisk G3 - nowy dysk SSD niebawem w sklepach

Sandisk G3 - nowy dysk SSD niebawem w sklepach

Sandisk G3 - nowy dysk SSD niebawem w sklepach
Źródło zdjęć: © Sandisk
23.02.2010 15:03, aktualizacja: 23.02.2010 15:13

Niezawodna stacja SSD SanDisk G3 otwiera pliki nawet dwukrotnie szybciej i jest bardziej wytrzymała niż dysk twardy o prędkości 7200 obrotów na minutę

Firma SanDisk Corporation poinformowała dziś, że rozpoczyna sprzedaż dysków SSD SanDisk G3 w Ameryce Północnej i Europie. Stacja SSD SanDisk G3 oparta na pamięci flash stanowi atrakcyjną alternatywę wobec dysku twardego 720. RPM. Jest to rozwiązanie dla wszystkich samodzielnie składających komputery, menedżerów IT i każdego, kto chce połączyć zwiększoną wytrzymałość oraz wydajność z wysoką niezawodnością.

Obraz
© (fot. Sandisk)

Charakterystyka

- Długoterminowa niezawodność: 120-gigabajtowa (GB) stacja SSD SanDisk G3 umożliwia zapis do 8. terabajtów (TB) danych w całym cyklu użytkowania. Dysk wykorzystuje inteligentny system zarządzania pamięcią flash nazywany technologią ExtremeFFS, który zwiększa efektywność swobodnego zapisu, a zatem wydłuża żywotność stacji SSD SanDisk G3 w komputerach, które używają takich systemów operacyjnych, jak Microsoft Windows XP i Windows 7.

- Duża wytrzymałość: stacja SSD SanDisk G3 nie zawiera ruchomych części, co zwiększa jej wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Sprzed przeszedł pomyślnie rygorystyczne testy odporności na wstrząsy i wibracje oraz objęty jest 10-letnią ograniczoną gwarancją.

- Wysoka wydajność: SanDisk G3 SSD otwiera pliki nawet dwukrotnie szybciej niż dysk twardy o prędkości 720. obrotów na minutę, co przekłada się na sprawniejszy rozruch i krótszy czas reakcji systemu. Stacja SSD SanDisk G3 oferuje wydajność sekwencyjnego odczytu sięgającą 220 megabajtów na sekundę (MB/s) oraz szybkość zapisu do 120 MB/s.

Stacje SSD SanDisk G3 mają certyfikat zgodności z Microsoft Windows 7. Windows XP, Windows Vista, Apple Mac OS X Snow Leopard oraz Linux. Obsługują też najnowszą funkcję TRIM systemu Windows 7, która zapewnia znaczny wzrost wydajności, pozwalając na ciągłe zarządzanie zasobami stacji i optymalizując dostęp do danych przez cały cykl ich użytkowania.

Stacja będzie wkrótce dostępna w sprzedaży także w Polsce, w wersjach o pojemności 60 GB (cena brutto ok. 1190 PLN) i 120 GB(cena brutto ok. 1590 PLN).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)