Samsunga vs. Apple - kolejna runda starcia gigantów

Samsunga vs. Apple - kolejna runda starcia gigantów
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

25.10.2012 10:41, aktual.: 29.10.2012 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na froncie bez zmian. Wielka Wojna Patentowa między Samsungiem i Apple trwa w najlepsze i wcale nie zamierza się zakończyć. W jej kolejnym rozdziale koreański gigant został uznany przez amerykański sąd winnym naruszenia aż 4 patentów należących do giganta z Cupertino.

Sędzia administracyjny jankeskiej Komisji Handlu Międzynarodowego, Judge Thomas, uznał, że część urządzeń ze stajni Samsunga bezwzględnie narusza 4 z 6 patentów, o które upomniało się Apple. Jeden z nich dotyczy zastrzeżonego przez Apple designu iPhone’a (możecie go zobaczyć na zdjęciu powyżej), a pozostała trójka wiąże się ściśle z działaniem jego oprogramowania (chodzi m.in. o sposób wykrywania, czy słuchawkowy jack został podłączony). Jak wspomniano –. Tim Cook i spółka nie odnieśli jednak pełnego sukcesu. Dwie z sześciu skarg Apple zostały oddalone.

No, ale to jeszcze nie wszystko. Zupełnie inaczej potoczyły się wczoraj sprawy w holenderskiej Hadze, gdzie tamtejszy sąd uznał, że Samsung nie naruszył patentu Apple dotyczącego określonych komend multi-touch. Czyli 1:1 (albo 1:4. zależy jak na to spojrzeć).

W każdym razie –. wygranie z gigantem z Cupertino w Stanach Zjednoczonych wyraźnie graniczy z cudem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)