Trwa ładowanie...
d1ey60n
CHIP

Samsung zapłaci Apple'owi górę pieniędzy! Jest wyrok

Ogłoszono właśnie werdykt w kolejnej już sprawie dotyczącej łamania patentów Apple’a przez Samsunga. Koreański gigant będzie musiał zapłacić producentowi iPhone’ów 290 milionów dolarów. Jednak to tylko część kwoty odszkodowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung zapłaci Apple'owi górę pieniędzy! Jest wyrok
(Materiały prasowe)
d1ey60n

Apple, za łamanie jego patentów przez Samsunga, zażądał zadośćuczynienia w wysokości 38. milionów dolarów. Samsung przyznał, że łamał patenty, ale stwierdził, że jest gotów zapłacić tylko 52 miliony dolarów. Sąd musiał uznać argumenty Apple’a za sensowniejsze, bowiem ostatecznie zasądzone odszkodowanie w wysokości 290 milionów dolarów jest znacznie bliższe temu, co żądał Apple, niż temu, co proponował Samsung.

Owa rozprawa sądowa to ponowne rozpatrzenie poprzedniej, w której orzeczono, że Samsung, za naruszanie własności intelektualnej Apple’a, musi zapłacić karę w wysokości 1,0. miliarda dolarów. Sąd uznał jednak, że część z tego odszkodowania (450 milionów dolarów), mogła zostać źle wyliczona. W sumie, po ponownej rozprawie, Samsung będzie musiał zapłacić łącznie Apple’owi 888 milionów dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Zanim zaczniecie kibicować naszemu rodakowi w brytyjskim Mam talent..."

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n