Trwa ładowanie...
dya5j46

Samsung wypuści rozkładanego smartfona, który zmieni wszystko

Słyszeliście to już wcześniej? Możliwe. Pogłoski o smartfonie Samsunga, który będzie zamieniał się w tablet krążyły po sieci już rok temu, jednak wygląda na to, że projekt został przełożony na następny rok. Ale co właściwie jest takiego specjalnego w telefonie z "klapką", że warto się nim ekscytować?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niewyraźny render, który ma pokazywać kształt nowego telefonu
Niewyraźny render, który ma pokazywać kształt nowego telefonu
dya5j46

Nie będzie to zwykła klapka. Wyobraźcie sobie 5-calowego smartfona, który otwiera się zupełnie jak wasz portfel, żeby zmienić się w 7-calowy tablet! Koreański producent sprzętu pracuje podobno nad takim urządzeniem już od 3 lat. Jeśli rzeczywiście ten nowy Galaxy (no bo umówmy się - to z pewnością będzie nowy flagowiec Samsunga) bez żadnych problemów posłuży nam zarówno w roli przenośnego smartfona, jak i wygodnego (choć małego) tabletu, może okazać się przełomowym gadżetem.

Jedna z wizji, jak mógłby wyglądać taki telefon Jedna z wizji, jak mógłby wyglądać taki telefon
Podziel się

Samsung zresztą na to liczy. Rynek smartfonów dobija powoli do poziomu nazywanego fachowo nasyconym, co oznacza, że coraz mniej klientów czuje potrzebę corocznej wymiany swojego telefonu. A to z kolei nie generuje aż tak dużych zysków, na jakie chcieliby liczyć producenci. Wygodny tablet, zmieniający się w wygodny telefon mógłby zmienić prognozowaną sytuację i znacznie podnieść zyski koreańskiego producenta.

dya5j46

Na razie wskazują na to pewne poszlaki. W styczniu, dyrektor Samsunga Lee Chang-Hoon, odpowiedzialny bezpośrednio za produkcję wyświetlaczy potwierdził, że Samsung pracuje aktualnie nad składanym ekranem OLED, który według planów ma w końcu trafić do masowej produkcji. Nie wiemy jeszcze tylko kiedy to nastąpi.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy taki dysk w historii

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dya5j46

dya5j46
dya5j46