Samsung pozbędzie się interfejsu TouchWiz?

Samsung pozbędzie się interfejsu TouchWiz?

Samsung pozbędzie się interfejsu TouchWiz?
14.10.2014 08:56, aktualizacja: 14.10.2014 13:18

TouchWiz, to jedna z najmniej lubianych nakładek na Androida. Czy Samsung zmieni interfejs swoich urządzeń?

Nakładka Samsunga często jest uważana za jedną z najgorszych rzeczy, jaka mogla przytrafić się systemowi z zielonym robotem. Często ociężały, pełny niepotrzebnych dodatków TouchWiz zabija potencjał flagowych modeli Samsunga, które działają z nim o wiele wolniej niż po zastąpieniu go np. Cyanogenmodem. Dodatkowo duża popularność koreańskich smartfonów powoduje, że przez wolno działający interfejs dużo osób ocenia szybkość działania Androida przez pryzmat TouchWiza. Oczywiście niezbyt przychylnie. W Internecie pojawiły się informacje na temat interfejsu Iconic UX, nad którym pracuje Samsung. Czy TouchWiz doczeka się następcy?

Iconic UX, sądząc po pierwszych rysunkach, będzie opierał się na intuicyjnym przesuwaniu poszczególnych elementów na ekranie. Podobnie jak ma to miejsce w zegarkach z serii Gear.

Całość przypomina trochę interfejs Magazine UX, który kilka miesięcy temu zawitał na tabletach Samsunga. Nie zagościł on jednak na urządzeniach zbyt długo. Ze względu na bardzo dużą ingerencję w ekran główny Androida, Google szybko zlikwidowało Magazine UX.
A tak wyglądał on na tablecie Galaxy Tab Pro 10.1.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)