Samsung potwierdza comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa Androida

Samsung potwierdza comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa Androida

Samsung potwierdza comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa Androida
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
10.08.2015 10:44, aktualizacja: 10.08.2015 12:04

Niedawno pisaliśmy o tym, że Google zapowiada regularne comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa w smartfonach Nexus. Jak informowaliśmy, również Samsung zapowiada podobną akcję. Dzisiaj wiemy już nieco więcej.

_ Stagefright _, wykryty jakiś czas temu błąd w systemie Google'a, który pozwala na włamanie się do blisko miliarda telefonów z Androidem jednym MMS-em musiał dać do myślenia największym producentom mobile korzystającym z tego systemu.

W związku z tym Samsung wdraża nowy proces aktualizacji zabezpieczeń urządzeń mobilnych. Aktualizacje będą się odbywać w trybie OTA regularnie, mniej więcej raz w miesiącu. Szybka, regularna i zdalna aktualizacja to jeszcze większe bezpieczeństwo danych użytkowników.

Samsung wraz z Google aktywnie chcą dbać o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Firma planuje dalej rozwijać i poprawiać ten proces regularne i jeszcze szybciej wdrażać aktualizacje zabezpieczeń. Firma prowadzi rozmowy z operatorami na całym świecie w sprawie wdrażania nowych rozwiązań bezpieczeństwa. We współpracy z operatorami i partnerami spółka wkrótce udostępni bardziej szczegółowe informacje na temat modeli i terminów wdrażania procesu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)