WP

Samsung patentuje, ale nie chce inwestować w druk 3D

Samsung opatentował metodę holograficznego druku 3D, ale na razie nie ma zamiaru inwestować dużych środków w rozwój technologii 3D. Firma w najbliższych latach chce skupić się na rozwoju dronów i rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy - donosi portal Centrum Druku 3D.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung patentuje, ale nie chce inwestować w druk 3D
(Fotolia / Veniamin Bibikov)
WP

Koreański potentat jest wśród kilku dużych firm, które mają największą liczbę patentów związanych z drukiem 3D, ale do tej pory nie ruszyły z produkcją drukarek. Liderem tej grupy jest Fujitsu, a Samsung zajmuje piątą pozycję. Firma systematycznie oświadcza, że technologia druku 3. leży na peryferiach jej zainteresowań – mówi Paweł Ślusarczyk z portalu CD3D.

Jak informował portal 3ders.org, azjatyckie media donosiły ostatnio, iż Samsung zamierza koncentrować się w najbliższej przyszłości głównie na budowie dronów oraz rozwiązań wpisujących się w Internet of Things. W ocenie tej firmy, te dwie gałęzie nowych technologii mają bez porównania większy potencjał sprzedażowy w nadchodzących latach, niż druk 3D, który - choć równie ciekawy - nie przyniesie istotnych przychodów.

Dlatego Samsung zapowiedział, że będzie w dalszym ciągu pracował nad tą technologią, ale nie przeznaczy na ten cel takich dużych środków jak na inne obszary działalności - dodają specjaliści z CD3D.

WP

Najnowszy patent koncernu - holograficzny druk 3D - poszerza patentowe portfolio Koreańczyków, nie anonsując w żaden sposób jakichkolwiek działań zmierzających do tego, abyśmy wkrótce mieli zobaczyć drukarkę 3D z logiem Samsunga na obudowie - podkreślił Ślusarczyk.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP