Trwa ładowanie...
d46el8f

Samsung ostrzega: "to nie są nasze promocje". Wcale nie wygraliście Galaxy S10

Oszuści rozsyłają fałszywe informacje o wygranej na loterii. Nagrodą główną jest Samsung Galaxy S10. Zła wiadomość: to nieprawda. Samsung nie ma nic wspólnego z tymi konkursami, to oszustwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konkurs z Samsung Galaxy S10? To oszustwo
Konkurs z Samsung Galaxy S10? To oszustwo (Materiały prasowe)
d46el8f

O kampanii oszustów napisał Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsunga. Przestępcy w fałszywych mailach informują o loterii, w której ofiara rzekomo brała udział "miesiąc" lub "cztery miesiące temu".

Niezbyt precyzyjna data jest pewnie celowym zabiegiem - skoro konkurs odbył się dawno temu, to niektórzy mogą twierdzić, że jakieś zgłoszenie gdzieś wysłali, ale teraz już nie pamiętają szczegółów. I uwierzą, że szczęście się do nich uśmiechnęło.

d46el8f

Zobacz też: Oszustwo "na BLIK-a". Mieszkanka Łomnicy straciła 1000 złotych

Żeby otrzymać "darmowego" Samsunga Galaxy S10 trzeba tylko… opłacić przesyłkę. To klasyczny numer przestępców. Warto pamiętać, że żaden szanujący się organizator nie będzie kazał nam płacić za transport nagrody. Dla niektórych nie musi to być jednak problem i zgodzą się pokryć koszty.

d46el8f

Ofiary trafiają wówczas na stronę udającą bank albo serwis płatniczy. Oszuści liczą na to, że zdobędą w ten sposób poufne dane - hasło i login do konta bankowego lub numery karty płatniczej.

Jeżeli nie chcecie mieć kłopotów, informacje o konkursach czy wygranej na loterii zawsze starajcie się potwierdzić w firmie, która jest rzekomym organizatorem. Korzystajmy z kontaktu podanego na stronie, nigdy nie używajmy adresu podanego w mailu.

d46el8f

Podziel się opinią

Share
d46el8f
d46el8f
Więcej tematów