Samsung: nowy hełm wirtualnej rzeczywistości Gear VR działa też ze starszymi smartfonami

Samsung: nowy hełm wirtualnej rzeczywistości Gear VR działa też ze starszymi smartfonami
01.08.2016 09:50
Samsung: nowy hełm wirtualnej rzeczywistości Gear VR działa też ze starszymi smartfonami
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

Oficjalnej premiery Samsunga Galaxy Note 7 możemy spodziewać się już jutro, ale to może być dobra wiadomość nawet dla tych, którzy nie są zainteresowani jego kupnem.

Według informacji pochodzących z francuskiego portalu technologicznego _ Nowhereelse _, znane są już pełne informacje techniczne oraz zdjęcia nowego Samsunga Gear VR. Potwierdza się w nich to, że urządzenie zaprojektowane zostało pod kątem współpracy z Samsungiem Galaxy Note 7 i ma być wyposażone w złącze USB typu C, ale... mimo to powinno także funkcjonować ze starszymi modelami smartfonów Samsunga, aż do Samsunga Galaxy S6 włącznie. W jaki sposób? Nie zostało to wyjaśnione.

Co ważniejsze, nawet w przypadku posiadaczy starszych modeli smartfonów Samsunga nowy Gear VR może być niezłą przygodą, jakiej do tej pory nie można było doświadczyć, ponieważ nowy hełm zapewnia znacząco szerszy kąt widzenia - 110 stopni (starszy Gear VR - 96 stopni).

Według specyfikacji technicznej nowy Samsung Gear VR ma mieć wymiary 207×122×98,5 mm i wagę 300 g. Jego cena nie jest na razie znana. Więcej informacji opublikujemy zaraz po premierze Samsunga.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Modder zawstydził Nintendo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)