Trwa ładowanie...
d3b2i89
CHIP

Samsung niemal podwoił wydajność baterii do smartfonów

Każdego roku, niemal każdego miesiąca, piszemy o nowych cudownych odkryciach i technologiach, które zrewolucjonizują (w końcu...) sposób zasilania urządzeń mobilnych. I co? I nic. Ale może tym razem się uda.
Share
Jeśli plotki o obudowie unibody się potwierdzą, możecie zapomnieć o wyjmowaniu baterii z Galaxy S6. Dla większości użytkowników nie będzie to powód do radości, szczególnie w momencie, w którym okaże się, że baterię w Galaxy S6 trzeba wymienić.

Na zdjęciu: Samsung Galaxy Note 4
Jeśli plotki o obudowie unibody się potwierdzą, możecie zapomnieć o wyjmowaniu baterii z Galaxy S6. Dla większości użytkowników nie będzie to powód do radości, szczególnie w momencie, w którym okaże się, że baterię w Galaxy S6 trzeba wymienić. Na zdjęciu: Samsung Galaxy Note 4Źródło: Kārlis Dambrāns / CC
d3b2i89

Czym różnią się te doniesienia od innych? Po pierwsze są dość konkretne, a technologia, którą opisują, to nie królik wyciągnięty z kapelusza, ale rozwijanie tego, co jest obecne już w dzisiejszych czasach. Po drugie, stoi za tym Samsung, o którym nie pierwszy już raz piszemy w tym kontekście i który na jednej z konferencji zaprezentował nawet konkretny czasowy plan wdrożeniowy akumulatorów o podwyższonej gęstości przechowywania energii.

Sprawa, o której donosi w najnowszym numerze czasopismo Nature, dotyczy nieco bardziej odległej przyszłości. Pracujący dla Samsunga zespół naukowców opracował nową technologię budowy akumulatorów litowo-jonowych, używających krzemowej anody (co już zapowiada większą pojemność) wraz z umieszczonymi na górze warstwami grafenu, który poprawia właściwości krzemu, działając pozytywnie na gęstość przechowywania energii i długotrwałą stabilność akumulatora.

Wyniki eksperymentów okazały się bardzo imponujące: przy zachowaniu tej samej wielkości akumulatora naukowcom udało się wyprodukować ogniwa o gęstości przechowywania energii większej o 1,5x do nawet 1,8x, czyli niemal dwukrotnie.

d3b2i89

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook: specjalna opcja dla uczczenia zwycięstwa homoseksualizmu

d3b2i89

Podziel się opinią

Share
d3b2i89
d3b2i89
Więcej tematów