Samsung Mobile Print - wygoda bezprzewodowego drukowania

Samsung Mobile Print - wygoda bezprzewodowego drukowania

Samsung Mobile Print - wygoda bezprzewodowego drukowania
Źródło zdjęć: © Telepolis
18.10.2012 16:27

Rozwiązania do druku oferowane przez firmę Samsung, to nie tylko drukarki laserowe, urządzenia wielofunkcyjne i tonery, ale także ułatwiające codzienną pracę oprogramowanie. Do tej ostatniej kategorii należy mobilna aplikacja Samsung Mobile Print.

Dzięki aplikacji użytkownicy mogą bezprzewodowo drukować i skanować na kompatybilnych urządzeniach Samsung, bezpośrednio z tabletu lub smartfonu z systemem Android lub iOS. Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung pokazało, że drukowanie przez Wi-Fi jest postrzegane jako atrakcyjna funkcjonalność przez blisko 86% badanych.

Możliwość druku bezprzewodowego jest również funkcjonalnością, którą w nowej drukarce chciałoby posiadać ponad 72% ankietowanych. Samsung Mobile Print jest darmową aplikacją, która poprzez wykorzystanie możliwości druku bezprzewodowego pozwala uwolnić komputer od zbędnego okablowania.

Aplikacja ta współpracuje z kompatybilnymi urządzeniami Samsung, tj. drukarkami i wielofunkcyjnymi urządzeniami sieciowymi oraz drukarkami wyposażonymi w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Użytkownicy mogą drukować obrazy, pliki PDF, strony internetowe i różne dokumenty biurowe, nawigując palcem po ekranie dotykowym swojego ulubionego urządzenia mobilnego.

Funkcję druku bezprzewodowego za pośrednictwem aplikacji Samsung Mobile Print obsługują wybrane modele drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, np. SCX-3205W, ML-3710DW, ML-1865W, CLX-3185FW.

Aplikację Samsung Mobile Print można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play na smartfon lub tablet z zainstalowanym systemem Android, a także w App Store dla urządzeń mobilnych z systemem iOS.

Zalety aplikacji doceniło znane laboratorium testowe Buyers Laboratory LLC, które w lipcu 2012 roku przyznało Samsung Mobile Print nagrodę _ Pick - "Outstanding Mobile Print App _.

Drukowanie w standardzie DLNA
Wybrane urządzenia firmy Samsung pozwalają także na zdalne drukowanie przy wykorzystaniu standardu bezprzewodowej komunikacji DLNA (_ Digital Living Network Alliance _). Technologia ta eliminuje potrzebę stosowania programu interpretującego i umożliwia przesyłanie plików do drukarki bezpośrednio z telewizora, sprzętu audio, komputera lub telefonu komórkowego, bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników lub wtyczek programowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)