Trwa ładowanie...
dzb8pku

Samsung Gear S2 - są oficjalne informacje na temat ceny!

Samsung podał w końcu oficjalne ceny zegarka Gear Watch S2 na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest nieco taniej, niż głosiły wcześniejsze plotki. Urządzenie trafi do sprzedaży w piątek, 2 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung Gear S2 - są oficjalne informacje na temat ceny!
(Wirtualna Polska)
dzb8pku

Jak poinformował oficjalnie Samsung, za podstawową wersję zegarka przyjdzie chętnym zapłacić 299,99 dolara, zaś gustowniejszy model Classic kosztować ma 349,99 dolara. Obie ceny są o 50 dolarów niższe, niż wynikało z pierwszych, nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w połowie tego miesiąca.

USA to pierwszy kraj, w którym do sprzedaży trafia nowy smartwatch Samsunga. Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie koreański producent zamierza wystartować z jego sprzedażą w Europie, ani jakich cen należy się spodziewać na naszym kontynencie. Ceny amerykańskie dają jednak pewne orientacyjne pojęcie tego, czego można się spodziewać.

Przypuszczamy, że w Europie będą to wartości zbliżone, ale wyrażone w euro - w takim wypadku wersja podstawowa zegarka mogłaby kosztować w przeliczeniu na złotówki ok. 1200 złotych, zaś Classic - 1400 złotych. Sporo, ale gadżet może być tego warty. Na tegorocznych targach IFA w Berlinie mieliśmy okazję się z nim zapoznać i nasze wrażenia były bardzo pozytywne.


Przede wszystkim inżynierowie Samsunga zaprojektowali wyjątkowo wygodny i praktyczny sposób obsługi smartwatcha. Możemy sterować nim dwojako: w klasyczny sposób, poprzez ekran dotykowy, ale także w zupełnie nowy i wyjątkowo praktyczny sposób – poprzez obracanie pierścienia zamontowanego wokół ekranu. Dzięki temu obsługa staje się znacznie szybsza, a my nie zasłaniamy palcami ekranu.


Zegarek wyposażono w ekran wykonany w technologii SuperAMOLED, pokryty odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass 3. Na spodniej części umieszczono sensor tętna. Co ważne, w odróżnieniu od poprzedniego smartwatcha tego producenta, do korzystania z niego nie jest konieczne posiadanie smartfona z tym samym logo. Jedyny warunek to Android w wersji 4.4 lub nowszej, a także 1,5 GB RAM.

dzb8pku

Kliknij i przeczytaj nasze pierwsze wrażenia z zegarka Samsung Galaxy Gear S2

_ DG _

Zobacz także: Sprawdzamy w działaniu Samsung Gear S2

dzb8pku

Podziel się opinią

Share

dzb8pku

dzb8pku
Więcej tematów