Samsung Galaxy Tab 10.1 zakazany w Australii

Samsung Galaxy Tab 10.1 zakazany w Australii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.10.2011 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojna patentowa trwa - wygląda na to, że Apple wygrał kolejną bitwę. Tablety Samsung Galaxy Tab 10.1 nie będą dostępne w Australii.

Sąd Federalny przychylił się do argumentacji Apple'a, czasowo blokując sprzedaż tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 w Australii. To kolejny rynek po rynku niemieckim, na którym koreańska firma nie może sprzedawać swojego nowego tabletu - bezpośredniego konkurenta dla apple'owskiego iPada 2.

Ostateczna decyzja dotycząca ewentualnej całkowitej blokady sprzedaży Galaxy Tab 10.1 podjęta ma być w ciągu najbliższych miesięcy. Aktualna, tymczasowa blokada opiera się o udowodnione przez Apple naruszenie przynajmniej dwóch patentów, w szczególności zaś dotyczących zastosowanej technologii ekranu dotykowego. Samsung wciąż może się bronić.

Blokada sprzedaży na australijskim rynku to duży cios dla Samsunga, jednak znacznie ważniejsza wciąż jest przed nami - jeszcze dziś rozpocznie się w Kalifornii rozprawa, w której Apple będzie dążył do zakazu sprzedaży Galaxy Tab 10.1 na terenie USA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także