Trwa ładowanie...

Samsung Galaxy S8 będzie miał własnego inteligentnego asystenta

Efekty pracy programistów z Viv – zakupionej przez Samsunga firmy zajmującej się tworzeniem sztucznej inteligencji - zobaczymy szybciej niż mogłoby się wydawać. Inteligentny asystent trafi bowiem na pokład najnowszego koreańskiego flagowca – Samsunga Galaxy S8.
Share
Samsung Galaxy S8 będzie miał własnego inteligentnego asystenta
Źródło: East News, Fot: AP/FOTOLINK
d3mvtrf

Samsung właśnie potwierdził oficjalnie, że nowy asystent oparty na sztucznej inteligencji jest gotowy i swoją premierę będzie miał już w przyszłym roku. Technologia pojawi się na wszystkich urządzeniach z serii Galaxy i prawdopodobnie zostanie rozszerzona na urządzenia domowe oraz przenośne, jak smart watche – podaje Reuters.

Samsung Galaxy S8 będzie pierwszy

Jednak pierwszym urządzeniem, w którym zadebiutuje koreańska sztuczna inteligencja, będzie planowany na przyszły rok Samsung Galaxy S8. Koreański gigant nie przedstawił jeszcze żadnych możliwości przygotowywanego asystenta, ale już wiadomo, że jego największą zaletą będzie całkowita otwartość na współpracę z aplikacjami zewnętrznymi.

d3mvtrf

- Deweloperzy mogą dowolnie dołączać swoje usługi do naszego asystenta - powiedział Rhee Injong, dyrektor ds. technologicznych w Samsung Mobile. – Jeżeli nawet Samsung nic nie będzie robił, to nasz asystent będzie mądrzejszy i sam nauczy się nowych usług, które później przekaże końcowym użytkownikom.

Najnowszą technologię od początku do końca ma wdrożyć w Samsungu Viv, przejęte na początku października laboratorium, którego twórcy stoją za Siri – inteligentną asystentką Apple’a. Samsung w całości zaufał nowemu zespołowi w tej sprawie.

Komentatorzy nie widzą zaskoczenia w pracach Samsunga nad ulepszeniem i wdrożeniem swojej sztucznej inteligencji. Podobne prace cały czas trwają u wielkiej dwójki elektroniki mobilnej – Apple i Google również cały czas ulepszają swoich asystentów.

Biorąc pod uwagę ostatnie kłopoty Samsunga, najpierw z wybuchającymi telefonami, później z niebezpiecznymi pralkami wygląda na to, że koncern zrobi wszystko, żeby przełamać złą passę. Taką właśnie rolę ma pełnić planowana na przyszły rok premiera flagowca - Galaxy S8. Dodanie do sprzętu własnego inteligentnego asystenta może tylko poprawić pozycję Koreańczyków na tle konkurencji z USA.

d3mvtrf

Podziel się opinią

Share
d3mvtrf
d3mvtrf
Więcej tematów