Trwa ładowanie...
d2u1gfg
Gadżety

Samsung Galaxy NX z WiFi i Androidem trafił do Polski

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung Galaxy NX z WiFi i Androidem trafił do Polski
(Materiały prasowe)
d2u1gfg

Samsung oficjalnie wprowadził do Polski aparat Galaxy NX. Aparat, obok wymiennej optyki, umożliwia łączność 3G/4G LTE, a także Wi-Fi. Całość działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.

Dzięki zastosowaniu łączności 3G/4G LTE aparat NX umożliwia pozostawanie w stałej łączności ze światem. Daje to możliwość przesyłania zdjęć na portale społecznościowe, do chmury lub mailem, niezależnie od dostępności sieci Wi-Fi.

Aparat wyposażono w matrycę APS-C CMOS o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 20,3 miliona. Za przetwarzanie obrazu odpowiada natomiast procesor obrazu DRIMe IV. Procesorem odpowiedzialnym za system operacyjny i pozostałe funkcje jest czterordzeniowa jednostka taktowana z częstotliwością 1,6 GHz, wspomagana 2GB pamięci RAM.

 (fot. Materiały prasowe)
((fot. Materiały prasowe))

Samsung NX wyposażono w hybrydowy autofokus (AF), który ustawia ostrość w oparciu o detekcję fazy i kontrastu, szybką migawkę (1/6000 s) i tryb zdjęć seryjnych (8,6 kl/s). Do aparatu można podpiąć bardzo różne obiektywy. Od kompaktowych obiektywów typu "naleśnik" i ultraszerokokątnego "rybiego oka", aż po teleobiektywy stało- i zmiennoogniskowe. Ponadto opcja True 3D Creator przydaje zdjęciom z aparatu GALAXY NX dodatkowego realizmu, umożliwiając fotografowanie i filmowanie w formacie 3D, przy użyciu obiektywu Samsung 45 mm 2D/3D. Aparat wyposażono także w 30 trybów tematycznych. Obsługiwane czułości ISO to Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800 i 25600. Zdjęcia zapisywane są w formacie JPG lub RAW, a pliki wideo wykorzystują kodeki MPEG4, H.263, H.264, VC-1, Sorenson Spark, WMV7/8, MP43, VP8 oraz formaty MP4/3GP, AVI, WMV/ASF, FLV, MKV, WEBM (nie wszystkie dostępne są przy zapisie).

d2u1gfg

Funkcja Photo Suggest na podstawie danych geolokalizacyjnych (obsługa systemów GPS i Glonass) wskazuje popularne fotografowane miejsca w oparciu o bibliotekę zdjęć zrobionych przez innych fotoamatorów z całego świata. Natomiast funkcja Story Album wyświetla najciekawsze zdarzenia na osi czasu i kadruje je na potrzeby tworzenia cyfrowych albumów, które można oglądać i udostępniać na innych urządzeniach.

Za sprawą systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean wykorzystano funkcjonalność smartfonu z myślą o poprawie komfortu fotografowania. Użytkownik może korzystać z aplikacji przeznaczonych dla systemu Android, dostosowując Galaxy NX do własnych potrzeb. Możliwe jest nie tylko fotografowanie i filmowanie, lecz również edycja zdjęć, dodawanie efektów specjalnych czy komunikacja z przyjaciółmi i rodziną.

Sugerowana cena detaliczna: 6000 zł.

* Aparaty Samsung z serii NX w rewelacyjnych cenach! Sprawdź!*

d2u1gfg

Podziel się opinią

Share
d2u1gfg
d2u1gfg
Więcej tematów