Trwa ładowanie...
d306wg3
CHIP

Samsung deklasuje Apple'a na rynku smartfonów

Według firmy analitycznej IDC, w pierwszym kwartale 2013 roku Samsung sprzedał 70,7 miliona smartfonów. Prawie dwa razy więcej, niż Apple.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung deklasuje Apple'a na rynku smartfonów
(Thinkstockphotos)
d306wg3

Samsung, który dysponuje nie jednym, a kilkoma smartfonami z każdej półki cenowej, sprzedał w pierwszym kwartale 201. roku ponad 70 milionów egzemplarzy, dzięki czemu zdobył 32,7 procent rynku smartfonów. Koreańczycy zanotowali ogromny wzrost rok do roku, bowiem w pierwszym kwartale 2012 roku sprzedali 44 miliony sztuk.

Zajmujące drugie miejsce w statystykach IDC Apple sprzedało w tym samym okresie 37,4 mln swoich iPhone'ów, co pozwoliło mu kontrolować 17,3 procent rynku. W Q1 201. roku firma z Cupertino sprzedała 35,1 mln iPhone'ów, więc zanotowała niewielki wzrost rok do roku. Na trzecie miejsce wskoczyło natomiast LG, którego smartfony trafiły do 10,3 mln klientów. Czwarte i piąte miejsce to reprezentanci z Chin - odpowiednio Huawei (9,9 proc.) oraz ZTE (9,1 proc.).

(fot. chip.pl)
Podziel się

W całym rynku telefonów komórkowych przoduje Samsung (11. mln sprzedanych telefonów), ale na drugim miejscu wciąż trzyma się Nokia, która łącznie sprzedała 61,9 mln urządzeń. Trzecie jest Apple, które w ofercie ma tylko smartfony.

Co ciekawe, zarówno Samsung, jak i LG oraz ZTE sprzedają już zdecydowanie więcej smartfonów, niż tradycyjnych telefonów komórkowych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy, czterordzeniowy procesor AMD

d306wg3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d306wg3

d306wg3