Samsung chce opatentować historię twojego życia

Samsung chce opatentować historię twojego życia10.10.2012 16:21
Samsung chce opatentować historię twojego życia
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Ostatnio głośno o patentach, więc ciężko, żeby jakiś umknął czujnemu oku mediów. Okazuje się, że to dobrze, bo dzięki temu dowiedzieliśmy o najnowszym pomyśle Samsunga, który planuje spisywać nasze życie w formie pamiętnika.

W czasach wszechobecnych mediów społecznościowych możemy bez trudu napisać biografię połowy naszych znajomych. „Społeczniaki”. meldując się w aplikacji Foresquare i informując cały świat, że właśnie zostali „burmistrzem” pizzerii w centrum, jednocześnie piszą na tweeterze, że pizza jest niezbędna z powodu kaca, który nie odpuszcza po wczorajszej imprezie zwołanej przez Facebooka. Koreański producent smartfonów postanowił wykorzystać tę wylewność użytkowników i chce opatentować mechanizm zapamiętywania wszystkiego, co robią oni z urządzeniem. Następnie zebrane dane będą prezentowane w formie pamiętnika.

Samsung planuje gromadzić naszą aktywność online, sprawdzać co klikamy, jakich aplikacji używamy, kiedy ładujemy telefon, gdzie przez cały dzień jesteśmy itd. Powiecie, że to przecież nic takiego, w końcu tak i tak większość osób udostępnia tego typu informacje w sieci, a ci co nie chcą tego robić, po prostu wyłączą opcję w telefonie. Teoretycznie to prawda, ale sam pomysł na opatentowanie zbierania wiedzy o naszym życiu powinien budzić pewien niepokój. My będziemy obserwować co dalej z tym pomysłem, a wszystkie wywiady świata niech zazdroszczą Samsungowi pomysłowości.

Źródło: CNET

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)