Trwa ładowanie...
d48idje

Samolot z 326 pasażerami na pokładzie musiał awaryjnie lądować. Powodem rozlana kawa

Samolot Airbus A330-243 lecący z Niemiec do Meksyku był został zmuszony do awaryjnego lądowania w Irlandii. Wszystko przez nieuwagę pilota, który rozlał kawę w kokpicie. Do kuriozalnej sytuacji doszło w lutym, lecz dopiero teraz ujrzała ona światło dzienne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot z 326 pasażerami lądował awaryjnie w Irlandii
Samolot z 326 pasażerami lądował awaryjnie w Irlandii (Reuters)
d48idje

Chociaż do niecodziennego incydentu doszło w lutym tego roku, to dopiero teraz ujawniono jego szczegóły. Samolot Airbus A330-243 niemieckich linii Condor lecący z Frankfurtu do Cancun w Meksyku był zmuszony do zrzucenia paliwa i awaryjnego lądowania w Irlandii. Powodem była nieuwaga pilota.

Samolot. Pilot rozlał kawę na panel kontrolny

49-letni pilot, który miał za sobą 13 tys. godzin spędzonych w powietrzu, w trakcie lotu przypadkowo przewrócił kubek z kawą, który znajdował się na stoliku nieopodal panelu sterowania dźwiękiem. Gdy gorący napój rozlał się, w kokpicie pojawił się zapach palącej się instalacji elektrycznej, a następnie dym.

d48idje

Zobacz także: Poznań. Awaryjne lądowanie samolotu. Pierwszy taki przypadek

Z powodu poważnych uszkodzeń urządzenia służącego załodze do komunikacji, pilot podjął decyzję o zawróceniu samolotu i awaryjnym lądowaniu na lotnisku w Shannon.

Samolot lecący z Niemiec do Meksyku lądował awaryjnie w Irlandii flightradar24.com
Samolot lecący z Niemiec do Meksyku lądował awaryjnie w Irlandii (flightradar24.com)
Awaryjne lądowanie samolotu w Irlandii Universal News And Sport
Awaryjne lądowanie samolotu w Irlandii (Universal News And Sport)

"Po incydencie dokonaliśmy przeglądu procedur bezpieczeństwa obowiązujących w kokpicie. Naszym załogom przypomnieliśmy o tym, jak ważne jest ostrożne obchodzenie się z płynami w kokpicie, jak również używanie odpowiednich pojemników na wodę lub kawę" - poinformował rzecznik linii Condor w rozmowie z CNN.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 11 członków załogi i 326 pasażerów. Do zdarzenia doszło 6 lutego 2019 roku nad Oceanem Atlantyckim. O szczegółach poinformowano w specjalnym raporcie kilka dni temu.

Czytaj także: Boeing 737. Awaryjne lądowanie w Porto. Pilot "w cywilu" bohaterem

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów