Trwa ładowanie...
d2jek3s
CHIP

Samochód Apple pojawi się szybciej niż myśleliśmy?

Od pewnego czasu krążą plotki o nowym projekcie giganta z Cupertino, który ma być elektrycznym (nie autonomicznym) samochodem skierowanym na rynek konsumencki. Redakcja Wall Street Journal dotarła do nowych informacji w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochód Apple pojawi się szybciej niż myśleliśmy?
(chip.pl)
d2jek3s

Według Wall Street Journal Apple zwiększyło właśnie zespół pracujący nad elektrycznym samochodem (kodowa nazwa Project Titan) o kolejne 60. osób. W sumie, ekipa odpowiedzialna za ten pomysł, liczyć ma już 1800 osób. Dzięki zintensyfikowaniu prac pierwszy samochód Apple ma pojawić się na rynku już w 2019 roku. Jak na razie firma odmówiła komentarza w tej sprawie.

Project Titan może okazać się najbardziej ambitnym planem z jakim mierzyło się do tej pory Apple. Pomimo 20. miliardów dolarów rezerwy budżetowej i możliwości zatrudnienia ekspertów w dziedzinie motoryzacji, należy postawić pytanie, czy firma zajmująca się do tej pory sprzedażą smartfonów i tabletów może zostać sprzedawcą samochodów? Większość firm z branży motoryzacyjnej posiada własne fabryki produkcyjne - Apple, jak wiemy produkuje swoje urządzenia na zewnątrz. Poza tym, rynek samochodów elektrycznych posiada już swojego lidera jakim jest Tesla.

Nie zapominajmy też o rozwijających się ciągle samochodach autonomicznych, które pojawią się na rynku w ciągu następnych kilku lat. Jak sądzicie czy Apple będzie w stanie zaproponować na tym polu jakieś nowe rozwiązanie, czy raczej przyklei logo z nadgryzionym jabłkiem i będzie liczyć na swoich najwierniejszych fanów?

d2jek3s

To jest ciekawe - Zobacz, jak przyśpiesza elektryczna Tesla, model S:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy zwiastun Rise of the Tomb Raider uderza w sentymentalny ton

d2jek3s

Podziel się opinią

Share
d2jek3s
d2jek3s
Więcej tematów