Sąd nie pozwala blokować brutalnych gier

09.08.2007 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sąd federalny zablokował uchwalone przez Kalifornię przepisy, które zabraniały sprzedawania dzieciom brutalnych gier. Za sprzedaż tego typu gier osobom, które nie ukończyły 18. roku życia przewidziano kary grzywny do 1000 dolarów. 'The Assembly Bill 1179' został podpisany przez gubernatora Schwarzeneggera w 2005 roku i za brutalną grę uznawał taką, w której gracz "zabijał, okaleczał, ćwiartował czy dokonywał napaści na tle seksualnym na postać przedstawiającą człowieka".

Przepisy miały wejść w życie w styczniu 2006 roku, ale nie weszły, gdyż zostały oprotestowane przez organizację Entertainment Merchants Association i Entertainment Software Association. Teraz sędzia Ronald Whyte uznał, że nowa ustawa jest niezgodna z konstytucją, a niektóre jej definicje są zbyt szerokie. Dodał też, że nie ma wystarczających dowodów na związek pomiędzy brutalnymi grami, a zachowaniem dzieci ani też nie ma dowodów na to, że akurat gry są bardziej brutalne niż obrazy przedstawiane za pośrednictwem innych mediów. Gubernator Schwarzenegger zapowiedział, że będzie bronił nowej ustawy i odwoła się do wyższej instancji.

Przepisy podobne do kalifornijskich zostały uchwalone dotąd przez osiem stanów. Dotychczas żadne nie weszły w życie, gdyż zostały zablokowane w sądach federalnych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)