Sąd Apelacyjny: uchylenie 339 mln zł kary dla TP SA - prawomocne

Strona głównaSąd Apelacyjny: uchylenie 339 mln zł kary dla TP SA - prawomocne
09.02.2012 10:03
Sąd Apelacyjny: uchylenie 339 mln zł kary dla TP SA - prawomocne
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Sąd Apelacyjny podtrzymał uchylenie przez Sąd Ochrony Konkurencji i
Konsumentów prawie 339 mln zł kary, którą w 2007 r. na TP nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). O wyroku SA poinformował we wtorek UKE.

Prawie 33. mln zł kary UKE nałożył na TP w lutym 2007 r. m.in. za to, że spółka nie ustalała cen swoich usług "na podstawie obiektywnych, przejrzystych i niedyskryminujących kryteriów". W kwietniu 2011 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) uchylił decyzję Urzędu. UKE złożył apelację, ale Sąd Apelacyjny ją oddalił.

"Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Prezes UKE nie wykazał, że TP S.A. ustaliła koszt pętli lokalnej na potrzeby świadczenia usługi neostrada tp w sposób nieobiektywny, nieprzejrzysty i dyskryminujący. Zdaniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, że Prezes UKE miał jedynie podejrzenia co do naruszenia przez TP S.A. przepisu art. 6. ust. 2 Pt (Prawa telekomunikacyjnego - PAP), jednakże nie wykazał zaistnienia tego naruszenia w sposób przekonywujący" - podał UKE w komunikacie.

Sąd Apelacyjny podkreślił, że w przypadku takich postępowań to na Prezesie UKE spoczywa ciężar wykazania, że naruszenie, za które kara została nałożona, miało miejsce.

Wyrok jest prawomocny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)