Sąd Apelacyjny: uchylenie 339 mln zł kary dla TP SA - prawomocne

Sąd Apelacyjny: uchylenie 339 mln zł kary dla TP SA - prawomocne
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

09.02.2012 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sąd Apelacyjny podtrzymał uchylenie przez Sąd Ochrony Konkurencji i
Konsumentów prawie 339 mln zł kary, którą w 2007 r. na TP nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). O wyroku SA poinformował we wtorek UKE.

Prawie 33. mln zł kary UKE nałożył na TP w lutym 2007 r. m.in. za to, że spółka nie ustalała cen swoich usług "na podstawie obiektywnych, przejrzystych i niedyskryminujących kryteriów". W kwietniu 2011 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) uchylił decyzję Urzędu. UKE złożył apelację, ale Sąd Apelacyjny ją oddalił.

"Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Prezes UKE nie wykazał, że TP S.A. ustaliła koszt pętli lokalnej na potrzeby świadczenia usługi neostrada tp w sposób nieobiektywny, nieprzejrzysty i dyskryminujący. Zdaniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, że Prezes UKE miał jedynie podejrzenia co do naruszenia przez TP S.A. przepisu art. 6. ust. 2 Pt (Prawa telekomunikacyjnego - PAP), jednakże nie wykazał zaistnienia tego naruszenia w sposób przekonywujący" - podał UKE w komunikacie.

Sąd Apelacyjny podkreślił, że w przypadku takich postępowań to na Prezesie UKE spoczywa ciężar wykazania, że naruszenie, za które kara została nałożona, miało miejsce.

Wyrok jest prawomocny.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)