Są przerażające, są absurdalne. Tych filmów nie stworzył człowiek

Strona głównaSą przerażające, są absurdalne. Tych filmów nie stworzył człowiek
28.07.2016 10:01
Są przerażające, są absurdalne. Tych filmów nie stworzył człowiek
Źródło zdjęć: © YouTube | YouTube

Powstał już jeden krótkometrażowy film stworzony całkowicie przez sztuczną inteligencję. A teraz powstać ma kolejny - tym razem horror.

Powstał już jeden krótkometrażowy film stworzony całkowicie przez sztuczną inteligencję. A teraz powstać ma kolejny - tym razem horror.

Pierwszy film możecie już zobaczyć. Występuje w nim znany z serialu "Dolina Krzemowa" Thomas Middleditch, a pomysłodawcami są Oscar Sharp i Ross Goodwin. Idea była prosta - najpierw wyjątkowo zaawansowany komputer (tak zwana sieć neuronowa) "nakarmiony" został różnymi zestawami losowych pomysłów. Efekty? Sztuczna inteligencja napisała cały scenariusz, dialogi, słowa piosenki i wskazówki dotyczące scenografii.

Tytuł "Sunspring" też został wymyślony przez komputer. Film możecie zobaczyć poniżej, ale uprzedzam - po pierwsze jest po angielsku, a po drugie - jest dość absurdalny.

A teraz kolejni zapaleńcy chcą stworzyć film z użyciem SI. Tym razem będzie to horror, a sztuczna inteligencja ma być wykorzystywana nie do pisania scenariusza, a do zmaksymalizowania efektu strachu. W jaki sposób? Otóż znów SI "karmione" jest strasznymi filmami po to, żeby wydestylować z nich esencję "straszności". To znana technika. Komputer analizował już największe hity radiowe i stworzył przepis na komponowanie kolejnych.

Horror ma być zatytułowany "Impossible Things" (z ang. niemożliwe rzeczy) i opowiadać o rodzinie, która po śmierci córeczki przenosi się z dwójką pozostałych dzieci do starego domu na uboczu. W pewnym momencie matka zaczyna mieć wizje i słyszeć głosy. Tak o filmie opowiada jego twórca:

Twórcy chcą w ciągu dwóch miesięcy zebrać na produkcję 30 tysięcy dolarów kanadyjskich. Do tej pory udało im się zgromadzić 6 tysięcy.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)