Rząd szykuje rewolucję na kolei

Rząd szykuje rewolucję na kolei
03.01.2014 10:30
Rząd szykuje rewolucję na kolei
Źródło zdjęć: © PESA

Pociągami będziemy mknąć równie szybko jak autami po autostradach czy
ekspresówkach. Najpierw jednak wiele linii trzeba zamknąć na czas remontów - donosi "Puls Biznesu"

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące strategii rozwoju transportu do 202. r. (z rozszerzeniem do 2030 r.). Projekt powstał już wiele miesięcy temu. W aktualnej wersji jest jednak sporo nowości.

Resort infrastruktury i rozwoju zapowiada, że realizacja każdej inwestycji kolejowej będzie poprzedzona analizą dotyczącą całkowitego zamknięcia ruchu na czas remontów. Rząd rozważał już zamknięcie na czas modernizacji linii między Warszawą a Trójmiastem oraz Rzeszowem a Małopolską.

- _ Jeśli możliwe będzie uruchomienie tras objazdowych i dzięki temu szybsze i sprawniejsze wykonanie zaplanowanej inwestycji na jakimś odcinku, nie będziemy wahać się przed jego zamknięciem _ - zapowiada Arkadiusz Krężel, przewodniczący rady nadzorczej PKP PLK.

Zarówno ministerialni urzędnicy, jak i przedstawiciele kolei wierzą, że łatwiej będzie im odzyskać klientów po sprawnie przeprowadzonej modernizacji na zamkniętej linii, niż odzyskać dobry wizerunek w oczach klientów zniechęconych niekomfortową jazdą po remontowanych torach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)