Trwa ładowanie...
dkotoyp

Ruszyły targi CES 2018. Największe technologiczne wydarzenie roku

Nowe technologie, gadżety i elektronika opanowały miasto Las Vegas na najbliższy tydzień. Setki tysięcy odwiedzających, tysiące wystawców i garstka trendsetterów weźmie udział w największych targach technologicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CES w Las Vegas to miejsce najciekawszych premier technologicznych
CES w Las Vegas to miejsce najciekawszych premier technologicznych (flickr.com, Fot: LG Electronics)
dkotoyp

Coroczne targi technologiczne CES w Las Vegas, to okazja dla gigantów branży do zaprezentowania nowych rozwiązań i urządzeń, które przez najbliższy rok będą obiektem pożądania fanów technologii. Ci, którzy zaczną nowy rok z hukiem mogą liczyć na gorące zainteresowanie klientów w nadchodzących miesiącach. Dlatego światowe marki najciekawsze premiery zachowują właśnie na CES. Czego możemy spodziewać się w tym roku?

* Czytaj też: Nowe produkty LG na CES 2018 *

2018 będzie stał pod znakiem sztucznej inteligencji i wirtualnych asystentów, którzy będą obecni nie tylko w telefonach, ale także w samochodach i sprzęcie AGD i RTV. Z jednej strony już istniejący asystenci jak Alexa Amazona czy Asystent Google chcą zainstalować się na większej ilości urządzeń, a z drugiej firmy sprzętowe opracowują własnych asystentów. LG wprowadza ThinQ a Samsung rozszerza zastosowania Bixby'ego o smart TV.

dkotoyp

Czytaj też: Innowacje od Samsunga na CES 2018

Najbliższy rok to także dalszy rozwój autonomicznych pojazdów. Zarówno samochodów jak i dronów. W inteligentnym poruszaniu się pomoże im komunikacja z innymi pojazdami i nadajnikami. A wszystko to przez superszybki internet bezprzewodowy 5G.

W Las Vegas zobaczymy na pewno kolejny wysyp wszelkiego rodzaju aplikacji, czujników i monitorów zdrowotnych, które mają o nas zadbać. Jedną z nich jest aplikacja Neutrogeny, która na iPhonie X wykrywa niedoskonałości i uszkodzenia skóry.

Czytaj też: DJI prezentuje lepsze i tańsze OSMO MOBILE 2

dkotoyp

Oczywiście na targach CES nie może zabraknąć telewizorów, które nadal są najpopularniejszym urządzeniem do rozrywki, czy to telewizji kablowej, internetowej czy do gier wideo. W tej kategorii możemy liczyć na zacięta walkę pomiędzy azjatyckimi gigantami jak Samsung, LG, Sony czy Panasonic.

Dla nas, oglądających targi w Las Vegas z Polski, pozostaje pytanie, które z prezentowanych rozwiązań pojawią się nad Wisłą, albo pojawią w ogóle. Często prezentowane prototypy mają tylko rozbudzić fantazję i podbić notowanie marki.

dkotoyp

Podziel się opinią

Share
dkotoyp
dkotoyp
Więcej tematów