Ruszyła akcja przeciwko piractwu w internecie "Bądź świadomy!"

Ruszyła akcja przeciwko piractwu w internecie "Bądź świadomy!"
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

07.11.2012 10:17, aktual.: 07.11.2012 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Bądź świadomy!" - akcja informująca młodych ludzi o tym, jak przestrzegać
praw autorskich w internecie - rozpoczęła się we wtorek w Warszawie. W pierwszym spotkaniu z młodzieżą wziął udział minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Uczestnicy wtorkowego spotkania w siedzibie Polskiego Radia mogli dowiedzieć się, że ściąganie nielegalnych nagrań, filmów czy programów komputerowych oznacza kradzież. Usłyszeli także o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą pobieranie nieautoryzowanych plików.

Minister Zdrojewski podkreślił we wtorek, że dzięki m.in. podobnym akcjom informacyjnym Polska została skreślona z Watch List, czyli rankingu krajów, w których poziom naruszeń praw własności intelektualnej jest szczególnie wysoki. Raport w tej sprawie sporządza każdego roku Biuro Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych.

Zdrojewski zaznaczył jednak, że "mamy jeszcze sporo do zrobienia", ponieważ piractwo w internecie wciąż powoduje wzrost kosztów legalnej kultury. "Ten wzrost jest odczuwalny. Drożeją bilety do teatru i kina, filmy i płyty CD są droższe" - mówił minister, który patronuje akcji.

"Bądź świadomy" to wspólny projekt Związku Producentów Audio-Video, Narodowego Centrum Kultury i dziennikarza radiowego Hirka Wrony. Akcja rozpoczęła się w maju 201. r.

Wrona spotka się w tym roku z uczniami gimnazjów w Żywcu, Ustroniu, Szczyrku, Wiśle i Bielsko-Białej.

Inicjatywa zyskała wsparcie wielu środowisk artystycznych i sportowych. Wśród ambasadorów projektu są m.in. bramkarz Jerzy Dudek, aktor Mateusz Damięcki, zespół Elektryczne Gitary, wokalistka Dorota Miśkiewicz, muzycy Fisz i Emade.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)