Ruszają komórkowe płatności w Plusie

11.09.2007 15:24, aktual.: 11.09.2007 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

11. września ruszyła pierwsza na polskim rynku usługa umożliwiająca dokonywanie płatności przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, zaoferowana przez Polkomtel spółkę mPay - twórcę technologii. "Zapłacić telefonem" można już m.in. w restauracjach McDonald’s czy zamawiając pizzę w sieci Telepizza. W pierwszym etapie usługa dostępna będzie dla użytkowników marek Plus, Simplus i Sami Swoi.

_ Jesteśmy świadkami otwarcia nowego rozdziału w rozwoju usług telefonii komórkowe. To jest doskonały moment na wprowadzenie tej usługi - stajemy się coraz bardziej wyedukowanym społeczeństwem, dynamicznie wzrasta poziom naszego PKB. Jestem przekonany, ze mobilne płatności to usługa, która przyczyni się do rozwoju biznesu w Polsce, bowiem każde ułatwienie w przepływie środków finansowych, towarów i usług powoduje rozwój oraz pozytywnie wpływa na wzrost gospodarczy. Uczestnictwo w tym projekcie niesie za sobą zarówno korzyści wizerunkowe, jak i finansowe _ - powiedział Adam Glapiński, prezes Polkomtela. _ Nasza oferta jest alternatywnym systemem płatniczym, który został stworzony w odpowiedzi na nowe potrzeby użytkowników, wynikające z ich rosnącej mobilności. Usługa umożliwia dokonanie płatności za pomocą telefonów komórkowych, podobnie jak przy użyciu kart płatniczych. Transakcje mogą być realizowane zarówno w tradycyjnych punktach sprzedaży, jak i przez Internet _ - podkreślił Dariusz Boduch, zastępca
dyrektora departamentu rozwoju produktów i usług w Polkomtelu.

System zapewnia obsługę wszystkich istniejących na rynku modeli telefonów komórkowych. Jego wdrożenie jest dzięki temu tanie i nie wymaga od użytkowników ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wykorzystanie najnowszej technologii NFC (ang. _ Near Fields Communication _), zaprojektowanej pod kątem obsługi mobilnych płatności, gwarantuje bezpieczeństwo oraz szybkość realizacji transakcji. Początkowo usługa "zapłaty telefonem" będzie dostępna przede wszystkim na rynku mikropłatności, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone.

_ Mamy ambitne plany. Naszym celem jest ustanowienie standardu w zakresie płatności mobilnych na rynku masowym we współpracy z operatorami telefonii komórkowej oraz bankami. Potencjał rozwoju usługi w zakresie oferowania szerokiej gamy produktów finansowych jest ogromny - zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych _ - powiedział Henryk Kułakowski, prezes spółki mPay.

O tym jak płacic i gdzie płacic można przeczytać na stronie www.mpay.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)