Ruszają komórkowe płatności w Plusie

Ruszają komórkowe płatności w Plusie

11.09.2007 15:24, aktualizacja: 11.09.2007 16:28

11. września ruszyła pierwsza na polskim rynku usługa umożliwiająca dokonywanie płatności przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, zaoferowana przez Polkomtel spółkę mPay - twórcę technologii. "Zapłacić telefonem" można już m.in. w restauracjach McDonald’s czy zamawiając pizzę w sieci Telepizza. W pierwszym etapie usługa dostępna będzie dla użytkowników marek Plus, Simplus i Sami Swoi.

_ Jesteśmy świadkami otwarcia nowego rozdziału w rozwoju usług telefonii komórkowe. To jest doskonały moment na wprowadzenie tej usługi - stajemy się coraz bardziej wyedukowanym społeczeństwem, dynamicznie wzrasta poziom naszego PKB. Jestem przekonany, ze mobilne płatności to usługa, która przyczyni się do rozwoju biznesu w Polsce, bowiem każde ułatwienie w przepływie środków finansowych, towarów i usług powoduje rozwój oraz pozytywnie wpływa na wzrost gospodarczy. Uczestnictwo w tym projekcie niesie za sobą zarówno korzyści wizerunkowe, jak i finansowe _ - powiedział Adam Glapiński, prezes Polkomtela. _ Nasza oferta jest alternatywnym systemem płatniczym, który został stworzony w odpowiedzi na nowe potrzeby użytkowników, wynikające z ich rosnącej mobilności. Usługa umożliwia dokonanie płatności za pomocą telefonów komórkowych, podobnie jak przy użyciu kart płatniczych. Transakcje mogą być realizowane zarówno w tradycyjnych punktach sprzedaży, jak i przez Internet _ - podkreślił Dariusz Boduch, zastępca
dyrektora departamentu rozwoju produktów i usług w Polkomtelu.

System zapewnia obsługę wszystkich istniejących na rynku modeli telefonów komórkowych. Jego wdrożenie jest dzięki temu tanie i nie wymaga od użytkowników ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wykorzystanie najnowszej technologii NFC (ang. _ Near Fields Communication _), zaprojektowanej pod kątem obsługi mobilnych płatności, gwarantuje bezpieczeństwo oraz szybkość realizacji transakcji. Początkowo usługa "zapłaty telefonem" będzie dostępna przede wszystkim na rynku mikropłatności, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone.

_ Mamy ambitne plany. Naszym celem jest ustanowienie standardu w zakresie płatności mobilnych na rynku masowym we współpracy z operatorami telefonii komórkowej oraz bankami. Potencjał rozwoju usługi w zakresie oferowania szerokiej gamy produktów finansowych jest ogromny - zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych _ - powiedział Henryk Kułakowski, prezes spółki mPay.

O tym jak płacic i gdzie płacic można przeczytać na stronie www.mpay.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)