Trwa ładowanie...
d1ey60n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rusza pierwszy darmowy kanał telewizyjny w Polsce

W sobotę 15 marca o godz. 6 rano rusza nowy filmowy kanał naziemnej
telewizji cyfrowej - Stopklatka.tv. Uruchamia go Kino Polska TV, Agora i spółka Stopklatka - podała Rzeczpospolita. Będzie to pierwszy w Polsce darmowy kanał filmowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza pierwszy darmowy kanał telewizyjny w Polsce
(Materiały prasowe)
d1ey60n

*W sobotę 15 marca o godz. 6 rano rusza nowy filmowy kanał naziemnej telewizji cyfrowej - Stopklatka.tv. Uruchamia go Kino Polska TV, Agora i spółka Stopklatka - podała Rzeczpospolita. Będzie to pierwszy w Polsce darmowy kanał filmowy. Jakie programy oferuje program można się przekonać korzystając z tv.wp.pl *

Stacja będzie nadawała w ramach jednego z pakietów (tzw. pierwszego multipleksu) naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1 ma obejmuje swoim zasięgiem 9. proc. ludności naszego kraju. Ma być także dostępna dla 5 mln klientów platform satelitarnych oraz 2,5 mln klientów kablówek w tym UPC, Inea, Multimedia Polska, Toya, Netia (Vectra będzie miała ten kanał w ofercie później, w kwietniu), a także dostępna będzie w ofercie nc+ i Cyfrowego Polsatu.

Nowy kanał telewizyjny będzie nadawany przez 2. godziny na dobę, a każdego dnia będzie emitowane inne pasmo tematyczne. 40 proc. filmów będą stanowiły produkcje polskie, 20 proc. materiałów tygodniowo - powtórki. Rocznie do oferty programowej trafiać ma 400-500 nowych filmów, zarówno kina hollywódzkiego, europejskiego, jak i kina współczesnego. Co ciekawe, stacja planuje pozyskiwanie polskich produkcji filmowych, tuż po tym, jak wyjdą one z kin. Za dobór treści prezentowanych w stacji będą odpowiadać takie osoby jak Agnieszka Holland, Juliusz Machulski i Andrzej Wajda. Stopklatka.tv nie ucieka też przed nowościami. W planach jest uruchomienie transmisji telewizji hybrydowej HbbTV (także w HD), która znacząco poszerza ilość dostępnych treści i podnosi atrakcyjność oferty.

PAP/WP.PL

Telewizory - największy wybór, najniższe ceny! Kliknij i sprawdź oferty!

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n