Qaqwqwrqw

Rosjanie wystrzelili satelitę. Po kilku godzinach stracili kontakt

Satelita Meteor M miał być ważną częścią planu rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. Dzięki niej rosyjscy naukowcy mieli zbierać dane m.in. o temperaturze powierzchni oceanów. Jednak kilka godzin po wystrzeleniu z kosmodromu Wostocznyj doszło do utraty łączności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rakietę Sojuz 2.1b wystrzelono o godz. 6.41 w Polsce
Rakietę Sojuz 2.1b wystrzelono o godz. 6.41 w Polsce (Getty Images)
Qaqwqwrqw

Rosyjski satelita został przyczepion do rakiety Sojuz 2.1b, którą o godz. 6.41 czasu polskiego wystrzelono w kosmos. Na orbitę wyniesiono 18 innych satelitów. Wśród nich było 17 zagranicznych obiektów, m.in. z USA, Kanady, Norwegii, Japonii, Szwecji i Niemiec.

Jak zauważa agencja AFP, premier Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że umowa na wyniesienie w kosmos zagranicznych satelitów pomoże Rosji zmodernizować przemysł kosmiczny.

Jednak misja nie zakończyła się sukcesem, ponieważ stracono Meteora M. Początkowo Rosjanie informowali, że kilka godzin po starcie utracono z nim kontakt.

Qaqwqwrqw

Jak podał Reuters, Roskosmos oświadczył później, że satelita nie osiągnął wyznaczonej orbity i utracono z nim kontakt. W komunikacie podano, że eksperci analizują przyczyny niepowodzenia misji. Jednocześnie odmówiono podawania dalszych informacji, ale rosyjskie media podały, że Meteor M mógł spaść do oceanu.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw