Trwa ładowanie...
dyptv1y

Rosja. Ofiary w potężnej eksplozji. Słup dymu nad Dzierżyńskiem

Eksplozja w Rosji zniszczyła budynek w fabryce bomb w mieście Dzierżyńsk. Do akcji ratunkowej ruszyły rosyjskie służby. Kilkadziesiąt osób odniosło rany w wybuchu. Nad miastem uniósł się słup dymu, który wygląda jak grzyb.
Share
Rosja. Ofiary w potężnej eksplozji. Słup dymu nad Dzierżyńskiem
Źródło: Twitter, Fot: Пачкуа Ле Пестриньи
dyptv1y

Według najnowszych doniesień rany w wybuchu odniosło 79 osób. Wcześniej Rosjanie podawali, że jest 19 rannych. Potem ta liczba wzrosła do 38. Eksplozja uszkodziła 180 budynków w okolicy.

Wybuch miał miejsce w fabryce Kristall, w mieście Dzierżyńsk. Leży ono około 400 kilometrów od stolicy Rosji, Moskwy. Według rosyjskich agencji informacyjnych w fabryce są produkowane i przechowywane bomby.

79 osób poprosiło o pomoc medyczną po wybuchu w Kristall: 38 pracowników fabryki i 41 mieszkańców miasta - ogłosiły lokalne władze medyczne.

dyptv1y

Wśród rannych nie ma dzieci. 15 osób trafiło z obrażeniami do szpitali. 4 osoby są w poważnym stanie. W pierwszych chwilach służby medyczne mówiły, że ofiary mają rany spowodowane przez odłamki - informuje BBC News.

Wybuch wybił okna w domach i obiektach przemysłowych nawet w promieniu 3 kilometrów od zakładu - powiedział Dmitrij Krasnow, zastępca gubernatora w Niżnym Nowogrodzie.

Zobacz także: Potężne bum. Nagranie z Będzina

Budynek został całkowicie zniszczony wewnątrz. W chwili eksplozji w środku było 5 osób. Zostały ewakuowane. Strażacy mówią, że jeszcze nie wiadomo, czy w obiekcie ktoś pozostał.

dyptv1y

W jednym z warsztatów nastąpiła "eksplozja techniczna", która spowodowała pożar obejmujący około 100 metrów kwadratowych - podało ministerstwo do spraw sytuacji kryzysowych w Rosji.

W okolicy fabryki ogłoszono stan wyjątkowy. Komitet śledczy rozpoczął dochodzenie pod kątem naruszenia zasad bezpieczeństwa.

To nie pierwszy wybuch w mieście Dzierżyńsk. W kwietniu 2018 roku w eksplozji w fabryce zginęły 3 osoby. Dzierżyńsk jest uznawany za jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast świata.

dyptv1y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyptv1y

Podziel się opinią

Share
dyptv1y
dyptv1y
Więcej tematów