Trwa ładowanie...
d2psty2

Roboty zaczynają zabierać pracę. 25 proc. osób w chińskiej fabryce zwolnionych

Chińczycy rozpoczynają zamianę rąk ludzkich na mechaniczne. W jednej z fabryk amunicji, roboty zastąpiły już ponad 25 proc. pracowników. Właściciele twierdzą, że to w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fabryki świecą pustkami, bo miejsca ludzi zajęły roboty
Fabryki świecą pustkami, bo miejsca ludzi zajęły roboty (youtube.com)
d2psty2

Od czasu wprowadzenia robotyzacji do zakładu, liczba produkowanych towarów zwiększyła się prawie pięciokrotnie. Sztuczne ręce i oczy robotów nie męczą się, a także nie są zagrożone działaniem szkodliwych substancji.

Pracownicy odeszli, zwiększyło się bezpieczeństwo i ilość produkowanej amunicji w kraju. Patrząc na taką sukcesywną zamianę, Chińczycy z pewnością zaczną rozpowszechniać roboty w większości fabryk.

d2psty2

Chiny są jednym z najbardziej interesujących się sztuczną inteligencją krajów. W 2017 roku, do służby stanął robot-lekarz, który bardzo dobrze poradził sobie z egzaminem. Planują też między innymi stworzenie posterunku policji, obsługiwanego przez sztuczną inteligencję.

Co ciekawe, twierdzą też, że nie zwrócili się w stronę SI tylko po to, żeby zastąpić ludzi. Okazuje się, że młodzi Chińczycy nie chcą pracować w fabrykach amunicji. Środowisko jest bardzo niebezpieczne, a zarobki niskie, co odrzuca potencjalnych pracowników.

Obawy o bezpieczeństwo są tak duże, że w Chinach, od 60 lat, większość fabryk amunicji buduje się z dala od miast.

d2psty2

Podziel się opinią

Share

d2psty2

d2psty2
Więcej tematów