Trwa ładowanie...
d50f01o
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Restauracja, gdzie obsługują roboty

Najlepszymi, najmilszymi, zawsze ustępującymi i nigdy nie biorącymi napiwków kelnerami może poszczycić się restauracja "Dalu Robot" w Chinach. Jaka jest tajemnica ich sukcesu? Zatrudnia... roboty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Restauracja, gdzie obsługują roboty
(AP)
d50f01o

Otwarta w grudniu restauracja w Jinan, w południowej części prowincji Shandong to pierwsze w Chinach miejsce, gdzie jedzenie serwują roboty. Urządzenia przypominające droidy z "Gwiezdnych Wojen" umieszczone są na taśmowych ścieżkach, krążących wokół restauracji - informuje Physorg.

(fot. )

W "Dalu Robot" pracuje ponad tuzin robotów, zapewniających rozrywkę i obsługę, witających i przyjmujących gości w recepcji. Każdy z nich ma zamontowane czujniki ruchu, by w momencie, gdy podjedzie do klienta, zatrzymać się i poczekać aż ten odbierze swe danie z dzierżonej przez robota tacy.

d50f01o

"Roboty przyjmują o wiele lepsze postawy zachowawcze niż ludzie. Ludzie częściej się denerwują i szybciej tracą cierpliwość. Roboty zaś nigdy się nie męczą, po prostu dalej pracują, jeżdżąc wciąż i wciąż w kółko. I mogą tak całą noc" - zauważyła Li Xiaomei, 35-latka, która po raz pierwszy odwiedziła restaurację w Jinan.

Wchodzących do futurystycznego, świecącego neonami wnętrza gości wita wyposażona w czarujące rzęsy kobieta-robot. Rozrywkę podczas posiłku zapewniają roboty tańczące i mówiące, wyglądające niczym manekiny, których ruchy wykonują jedynie ręce. Teatr robotów zachwyci niejednego ciekawskiego.

Sektor usługowy nie zawsze nadążał za rozwojem technicznym kraju, ale odkąd ta restauracja powstała, klienci sławią zalety robotów. Właściciel Zhang Yongpei chciałby pokazać poprzez swoją restaurację, że Chiny są poważnym konkurentem w rozwoju technologii. Ma nadzieję, że jego inicjatywa pokazuje światu, że Chiny są innowacyjne i patrzą w przyszłość z otwartym umysłem.

d50f01o

Podziel się opinią

Share

d50f01o

d50f01o
Więcej tematów