Rekompensata dla klientów usługi multipakiet tp

Rekompensata dla klientów usługi multipakiet tp
Źródło zdjęć: © TPSA

13.06.2008 17:24, aktual.: 15.06.2008 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Abonenci usługi multipakiet tp, którzy nie skorzystali z ulgi internetowej w rozliczeniach za 2007 rok mogą zwrócić się do TP o przyznanie rekompensującego bonusu.

W związku z licznymi zapytaniami abonentów Telekomunikacji Polskiej korzystających z usługi multipakiet tp., dotyczącymi braku możliwości odliczenia w corocznych zeznaniach podatkowych ulgi internetowej Prezes UKE przychylając się do wniosków abonentów, zwrócił się do TP o odniesienie się do zaistniałej sytuacji oraz o przedstawienie propozycji zrekompensowania strat finansowych, na jakie zostali narażeni abonenci w związku z brakiem możliwości skorzystania z ulgi internetowej. W wyniku prowadzonych rozmów UKE uzyskał wyjaśnienia, które niezwłocznie przedstawia poniżej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, podstawą do skorzystania z ulgi internetowej jest udokumentowanie poniesionych kosztów, rachunkami za usługę stałego dostępu do sieci Internet z wyszczególnieniem tej usługi. W przypadku abonentów TP korzystającymi z usługi multipakiet tp, skorzystanie z ulgi internetowej jest obecnie niemożliwe. Taka sytuacja spowodowana jest wystawianiem przez operatora zbiorczego rachunku za wszystkie usługi wchodzące w skład usługi multipakiet tp.

Urzędy skarbowe, ze względu na fakt, iż na wystawionej fakturze widnieje kwota zbiorcza za pakiet usług, bez wyszczególnienia kwoty za usługę stałego dostępu do sieci Internet, kwestionują takie odliczenia.

Na Telekomunikacji Polskiej ciąży obowiązek wystawienia faktury za wykonaną usługę, w tym przypadku usługę pakietową, jaką jest usługa multipakiet tp, jednakże bez konieczności wyszczególniania na fakturze wartości poszczególnych świadczeń wchodzących w skład usługi złożonej. Należy więc przyjąć, iż zapis na obecnej fakturze za usługę multipakiet tp jest zgodny z prawem i operator w tym przypadku nie ma obowiązku wyszczególniania w fakturze za multiapkiet tp opłaty za dostęp do sieci Internet.

Jednakże Telekomunikacja Polska poinformowała, iż rozumiejąc dyskomfort klientów związany z brakiem możliwości skorzystania z ulgi za poprzedni rok podatkowy proponuje wszystkim abonentom usługi multipakiet tp, którzy zgłoszą się do operatora bonus, w postaci bezpłatnego dostępu do pakietu telewizyjnego L na okres 3 kolejnych miesięcy o łącznej wartości 180 zł.

Operator w swoich wyjaśnieniach wskazuje również na fakt, iż pomimo braku możliwości skorzystania w chwili obecnej z ulgi podatkowej, abonenci korzystający z usługi multipakiet tp zyskują 514 zł rocznie wybierając usługę pakietową. Kwota ta wynika z różnicy pomiędzy zakupem oddzielnych usług, a wyborem usługi pakietowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)